Bardzo dobrą formę potwierdzili Młodzi Jeźdźcy w dzisiejszym Pucharze Narodów. Nasza drużyna ukończyła ten konkurs na 3 miejscu. Miejsca na podium zajmowali dzisiaj też młodzi zawodnicy w Samorin, a punkty do LR w Arezzo wywalczył Michał Kaźmierczak.

CSIO Youth, Gorla Minore (ITA)

Jako pierwsi z konkursem CSIO NC zmierzyli się Juniorzy w składzie Klara Kozioł i ROCKYPaulina Bule i NELKE VAN HET ZONNEHOF, Aleksandra Wypchło i GIRL RV oraz Maria Brańka-Borja na DIAMOND 2000 Z. Niestety nie udało nam się zakwalifikować do drugiego nawrotu, a konkurs ostatecznie ukończyliśmy na 14 miejscu z wynikiem 18 pkt karnych. Najlepiej z zespołu pojechała Klara Kozioł, która na wałachu ROCKY miała bezbłędny przejazd. Dużo lepszą formę zaprezentowali Młodzi Jeźdźcy. W zespole startowali Juliana Suska na klaczy CASCADEUCE, Lena Maruszak na wałachu JETOULON VAN DE RIETVENNE, Aleksandra Kierznowska na klaczy BADORETTE oraz Mikołaj Barański na wałachu QATAR DONALDSON Z. Zespół zakwalifikował się do drugiego nawrotu z pozycji lidera. Tam po drobnych błędach ostatecznie uplasowaliśmy się na 3 miejscu z łącznym wynikiem 12 pkt karnych. Wyniki poszczególnych zawodników to: Aleksandra Kierznowska 0/4, Lena Maruszak 0/8, Juliana Suska 0/4 i Mikołaj Barański 4/4. Jutro z konkursem drużynowym zmierzy się zespół Dzieci.

Oprócz konkursów drużynowych, nasi reprezentanci startowali dzisiaj też w konkursach indywidualnych. W konkursie 120 cm CSIOCh czyste konto zachowała Michalina Łącka startująca na klaczy T GOLD QUIDAME II Z i z bardzo dobrym czasem uplasowała się na 6 miejscu. Bezbłędna w konkursie CSIOCh, na poziomie 125 cm, była też Alicja Kosmol startująca na klaczy CLEARWATER PP Z. Czas jaki uzyskała dał jej 18 miejsce. Konkurs 135 cm dla Młodych Jeźdźców Mikołaj Barański ukończył na 10 miejscu. Tu zawodnik startował na klaczy ALASKA DE LA BRESSE. Po jednym błędzie na tym parkurze miały Lena Maruszak na ogierze VHS QUADRO i Juliana Suska na klaczy NIGIRI. Zawodniczki zajęły odpowiednio 13 i 14 miejsca.

Relacja TUTAJ

CSI4* Toscana Tour, Arezzo (ITA)

W Arezzo rozegrano dzisiaj konkurs 150 cm LR. Bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździł Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy SP NOTIS. W rozgrywce para uzyskała świetny czas, który mógł dać 3 miejsce w konkursie, ale z jednym błędem musieli zadowolić się 8 miejscem w klasyfikacji. Po dwie zrzutki w przebiegu podstawowym konkursu mieli Marek Lewicki na klaczy LA PEZI, Andrzej Opłatek na wałachu DIAROUBET oraz Krzysztof Ludwiczak na ogierze NIKO

W piątek ponownie oglądaliśmy kilka dobrych przejazdów na poziomie 140 cm. Bezbłędny w jednym z takich konkursów była Andrzej Opłatek, który na wałachu NORDSTURM 15 zajął 10 miejsce. Błędów w tym konkursie nie miał też Michał Kaźmierczak w starcie na wałachu KALAHARI ROCK (18 miejsce) oraz Krzysztof Ludwiczak dosiadający klaczy CASTAKKA BLUE PS (26 miejsce). W innym konkursie 140 cm, 26 miejsce zajął także Michał Kaźmierczak dosiadający wałacha KING OF ROCK (0 pkt karnych). Ten sam zawodnik uplasował się też na 5-tym miejscu w konkursie 130 cm, gdzie startował na ogierze CLASSIC

Dzisiaj we Włoszech wybrzmiał również hymn Polski, a to za sprawą zwycięstwa Izabeli Vinckier w konkursie 130 cm. Dosiadała niezawodnego, hanowerskiego wałacha SALVE. W tym samym konkursie błędów nie miała też Julia Ganowska startująca na wałachu NUMBER ONE (14 miejsce) oraz Mikołaj Szurman dosiadający klaczy MAKE A MESS (17 miejsce). Wysokie, drugie miejsce w konkursie 120 cm zajęła Lena Kołacka dosiadająca wałacha SUEDWIND 9. Dwa bezbłędne przejazdy na tym parkurze odnotował również Sławomir Polikowski. Na wałachu ELIO 4 był 10-ty, a na ogierze URUGWAJ uplasował się na 21 miejscu. Polacy zajmowali płatne miejsca jeszcze w konkursie 135, gdzie 12-ty był Krzysztof Ludwiczak na ogierze CORLANDER, a Małgorzata Koszucka na wałachu CANTUCCINI zajęła miejsce 16-te.

CDI3* Samorin (SVK)

Starty w Samorin w piątek rozpoczęli jedynie zawodnicy kategorii młodzieżowych. We wszystkich konkursach udało się zająć miejsca na podium. W konkursie GP U25 na miejscu drugim uplasował się Filip Kowalski startujący na klaczy BEL FLEUR. Para została oceniona na 66,051%. Również miejsce drugie w konkursie CDIJ zajęła Julia Jokiel, która w przejeździe na wałachu J’ADORE uzyskała wynik 69,757%. Miejsce 5 w tym samym konkursie zajęła Taja Zoll razem z wałachem I'M A DREAMER VH BLOEMENHOF, której przejazd oceniono na 67,515%. Na kolejnym miejscu uplasowała się Sophie May w starcie na wałachu FASHIONSTYLER z wynikiem 66,061%. W konkursie startowała też Ann Van Den Broeck, której przejazd oceniono na 58,636%. W konkursie CDIY miejsce trzecie wywalczyła Maria Stelmaszyk startująca na wałachu GALAPAGOS. Wynik tej zawodniczki to 67,059%. Zaraz za nią uplasowała się Julia Rogowska, której występ na wałachu LE BATON ROUGE M sędziowie ocenili na 64,059%. Polskie zawodniczki oglądaliśmy też w konkursie CDICh, w którym drugie miejsce zajęła Zofia Kaczmarek. Wynik jaki uzyskała w starcie na klaczy LADY LEGENDE to 74,250%. Czwarta w tym konkursie była Julianna Przybyła startująca na wałachu FOTON (66,143%). Jutro do rywalizacji dołączą zawodniczki startujące w konkursach Dużej Rundy.