Ekipa młodych jeźdźców walczyła dzisiaj o zwycięstwo podczas Finału PN w Belgii. Bez błędów próbę terenową pokonały dzisiaj trzy polskie reprezentantki. Jedno zwycięstwo w Samorin odniósł Tomasz Gałczyński.

ME Juniorów i Młodych Jeźdźców w WKKW, Montelibretti (ITA)

Większość zawodników startujących w kategorii juniorów pokonało dzisiejszą próbę terenową bez błędów na przeszkodach i w normie czasu. Zuzanna Społowicz z wałachem Bankier awansowała po bardzo dobrym przejeździe o jedno miejsce w klasyfikacji i jest obecnie 20-ta (30,30 pkt.). Swój wynik 32,80 pkt. zachowała także Zuzanna Borkowska, która z klaczą Gracja przesunęła się o 3 miejsca wyżej (36 m). Pola Waśniewska dosiadająca wałacha Nimbus nie miała błędów na przeszkodach, a za spóźnienie otrzymała 2,4 pkt. i z wynikiem 40,70 pkt. plasuje się na 60 pozycji. Na 64 miejsce awansowała Oliwia Mycio z wałachem Bankiet – para ta utrzymała wynik po ujeżdżeniu 44,40 pkt. Na przeszkodzie z numerem 16 nie do końca pomiędzy chorągiewkami zmieścił się wałach Go Jack dosiadany przez Oliwię Mycio, co oznaczało dodatkowe 11 pkt (44,60 pkt., 65 m). Wyeliminowany na krosie został natomiast Michał Odzioba, którego walach El Sovski odmówił skoku na trzech przeszkodach.

Zespół Polski po próbie terenowej ma 107,70 pkt i zajmuje w klasyfikacji drużynowej miejsce 10.

CSIO Youth Nations Cup, Opglabbeek (BEL)

O tym, która drużyna zwycięży w Challenge Cup w kategorii młodych jeźdźców musiała zadecydować rozgrywka pomiędzy Polską i Niemcami. Ostatecznie zwyciężyli nasi zachodni sąsiedzi, którzy w rozgrywce mieli dwa bezbłędne przejazdy. Zespół Polski startował w trzyosobowym składzie: Mikołaj Barański i Orlando van T’Hanewijk, Lena Maruszak z Jetoulon van de Rietvenne i Natalia Sydow z First One.

Reprezentacja dzieci swój start w Challenge Cup zakończyła na 5 miejscu uzyskując wynik 30 pkt. W ekipie startowali Zuzanna Kuczerawy na Uraca II, Adam Goszczyński na klaczy Larina, Helena Gola na Carbonara MK i Alicja Kosmol na Clearwater PP Z.

Bezbłędnie konkurs kwalifikacyjny do Grand Prix CSI1* ukończyła Natalia Sydow dosiadająca wałacha Nico Gold (15 m). W konkursie dużej rundy kuców (125 cm) bardzo dobre 4 miejsce zajęła Wiktoria Cwalina, która na ogierze Lexus pokonała obie fazy bezbłędnie. Parkur o wysokości 125 cm stał także w konkursie dużej rundy dzieci. Błędów w obu fazach nie miały Alicja Kosmol na klaczy Fereusa, która zajęła 6 miejsce oraz Aleksandra Brzozowska, która na wałachu Make My Day Picobello Z uplasowała się na 11 pozycji.

Bezbłędnie i szybko dwufazowy konkurs 135 cm (młodzi jeźdźcy) pokonała dzisiaj Lena Maruszak na ogierze Vhs Quadro. Uzyskany czas w drugiej fazie 26,31 s pozwolił na zajęcie wysokiego 2 miejsca. W tej samej kategorii wiekowej rozegrano też konkurs o wysokości 145 cm. Miejsce 6 zajęła w nim Juliana Suska na klaczy Nigiri.

CSI3* Danube Champions Tour, Samorin

Finał średniej rundy zaliczany był do Longines Ranking. Z wynikiem 5 pkt. swój przejazd ukończył Krzysztof Ludwiczak dosiadający ogiera Karnac Red Wine (24 m).

Trzy polskie pary zakwalifikowały się do rozgrywki finału rundy koni 5-letnich. I również w niej nie miały błędów. Konkurs zakończył się zwycięstwem Tomasza Gałczyńskiego dosiadającego klaczy Calea Blue Z, który w rozgrywce uzyskał czas 41,43 s. Na miejscu 4 uplasował się Krzysztof Złocki na ogierze Konoor Boy Z (0/45,29 s), a miejsce 7 zajęła Aleksandra Jackiewicz na wałachu Edo van de Smockelaer Z (0/49,53 s).

W finale małej rundy (120 cm) parkur bezbłędnie pokonały 3 nasze pary. Miejsce 8 zajęła Nell Sówka na ogierze Digisport Malik, na 9 pozycji uplasowała się Emilia Gielata na wałachu Mister Cash, a 14 w klasyfikacji była Eryka Mikołajczyk dosiadająca ogiera Aliean Zin’Galeriani. Bezbłędnie konkurs 130 cm pokonał Bartosz Adamus na wałachu I-Mark W, a uzyskany czas dał mu 17 miejsce w klasyfikacji.

W konkursie 110 cm, rozgrywanym jako runda amatorów, na miejscu 4 uplasowała się Emilia Gielata dosiadająca wałacha Dindependent Z. Błędów na parkurze nie miała też Amelia Adamczyk, która na wałachu Chacco RJT zajęła miejsce 7.

CSI2* Peelbergen (NED)

Bez punktów karnych konkurs dla koni w wieku 5 i 6 lat ukończył Michał Ziębicki na klaczy Summer Time Red Wine. Czas uzyskany w drugiej fazie pozwolił na zajęcie 15 miejsca w klasyfikacji.

W konkursie o wysokości 135 cm jeden błąd miał Maciej Handzlik na klaczy Flora Sunrise i para ta uplasowała się na 20 pozycji.