Wczoraj po zwycięstwo w najtrudniejszym konkursie sięgnął 19-letni reprezentant Polski. Dzisiaj, w konkursie Big Tour CSI3*, zaliczanym do Longines Ranking, zwyciężyła 21-letnia Mel Thijssen (NED).

Równo o 13:00 w piątek wystartował pierwszy z konkursów zaliczanych do Longines Ranking tegorocznej Cavaliady. W tym konkursie zawodnicy walczyli także o punkty do rankingu Cavaliada Tour. Parkur miał wysokość 150 cm, a o tym kto zostanie zwycięzcą, zgodnie z zasadami, decydowała rozgrywka. Do niej, po bezbłędnym przebiegu podstawowym, zakwalifikowało się 12 z 58 startujących par. Tam rywalizacja była bardzo zacięta, dlatego nietrudno było o błędy. Bez punktów karnych rozgrywkę ukończyły tylko trzy pary, a najszybsza spośród nich była młoda, niderlandzka zawodniczka. 21-letnia Mel Thijssen (NED) triumfowała w starcie na klaczy rasy KWPN FLORIDA BALIA NL. Czas przejazdu jaki uzyskały to 35,62 s. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Irlandii Matt Garrigan. Ten zawodnik, na wałachu rasy KWPN QUANTUM ROBIN V, ukończył rozgrywkę w czasie 37,89 s. Trzecie miejsce wywalczyła Zoe Osterhoff (GER) startująca na wałachu rasy KWPN JAGUAR KING WD (0 pkt/39,88 s). Czwarty w tym konkursie był Kamil Grzelczyk na wałachu MISTER DR HEIGL. Jarosław Skrzyczyński na INTURIDO uplasował się na miejscu 6, a Marek Wacławik na wałachu KATHMANDAU i Dawid Skiba na wałachu ODILON VAN HET BEVRIJDTHOF zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsca.

Konkurs Medium Tour CSI3* rozegrano ponownie na przeszkodach o wysokości 140 cm, ale na starcie pojawiło się jeszcze więcej par niż wczoraj, bo lista startowa liczyła aż 79 zawodników. Najlepszy spośród nich okazał się 24-letni reprezentant Niemiec Tom Schewe. Zwyciężył w starcie na wałachu TENDER DREAM HERO Z. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęli reprezentanci Polski. Drugi był Łukasz Piksa dosiadający wyhodowanego w Polsce wałacha LUCKY HORSE. Miejsce trzecie wywalczył Michał Kaźmierczak, który startował na wałachu rasy SP WHOOPY BOY

Najwcześniej w piątek na parkurze pojawili się zawodnicy CSIAm. W dzisiejszym konkursie zwykłym na poziomie 110 cm najlepsza okazała się 14-letnia Marta Piszczek dosiadająca wałacha rasy SP MAVANDER. Na miejscu drugim uplasowała się jej rówieśniczka Alicja Surówka startująca na holsztyńskim wałachu CARIBOU, a trzeci był Michał Przybecki razem z niemieckim wałachem FLY 108