Już od czwartku w SO Łąck rywalizują konie skokowe w Mistrzostwach Polski Młodych Koni do których w tym roku zgłoszono 161 par. W tym samym czasie w ośrodku Wierzbna Biały Las zorganizowania zawody ogólnopolskie w skokach przez przeszkody

MPMK Skoki przez przeszkody, Łąck

W konkursie zwykłym dla koni 7-letnich najlepszy okazał się belgijski wałach ODILON VAN HET BEVRIJDTHOF (Carrera VDL x Action-Breaker) którego dosiada Dawid Skiba. Miejsce drugie zajęła klacz rasy Polski Koń Sportowy COHIBA L (Che Guevara L x Albaran) pod Andrzejem Głoskowskim. Miejsce trzecie wywalczył wałach rasy Zangersheide BREAVEHEART VAN DE BISSCHOP Z (Bamako de Muze x Nabab de Reve), którego prezentowała Aleksandra Lusina-Gołaś. Na ten moment wynik 0 pkt karnych zachowują cztery konie.

Pierwszy konkurs dla koni 6-letnich był konkursem zwykłym. Parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie pokonał westfalski wałach ALMANZO (Almanzor L x Cooper) na którym startuje Aleksandra Czerska. Miejsce drugie zajęła klacz rasy Zangersheide ELIZABETH Z (Elvis Ter Putte x Cassini). Tego konia w mistrzostwach prezentuje Aleksandra Lusina-Gołaś. Trzecie miejsce wywalczyła westfalska klacz COMME SI (Comme il Faut x Christoph Columbus) pod Markiem Wacławikiem. Najlepszym koniem hodowli polskiej była dzisiaj klacz rasy SP VASHICA (Zinedine x Rytm), która pod Tomaszem Kleinem zajęła 10 miejsce w konkursie. W klasyfikacji końcowej na ten moment czyste konto zachowuje 10 koni.

Konie 5-letnie są drugą grupą koni, których konkursy odbywają się z oceną stylu konia. W I półfinale najwyżej oceniono oldenburskiego ogiera CARAVAGGIO (Cascadello x Cento) na którym startuje Paweł Spisak. Wynik jaki pozwolił im na zwycięstwo to 8,63 pkt. Miejsce drugie dzisiaj zajął ogier rasy SP FARYS P (MJT Nevados S x Concert). Konia prezentuje Ewa Mirosław, a wynik jaki dzisiaj uzyskali to 8,50 pkt. Te same konie zajmują też pierwsze miejsca w klasyfikacjach ogólnych odpowiednio koni wyhodowanych za granicą i w Polsce. Trzeci wynik uzyskał westfalski ogier GOLDSTAR W (Grand Slam VDL x Balou Du Rouet), którego dosiada Dawid Skiba. Tę parę komisja oceniła na 8,47 pkt.

Konie 4-letnie pierwszą próbę miały już wczoraj, kiedy to prezentowane były w ręku na trójkącie. Wynik po dzisiejszym półfinale jest więc sumą z tych dwóch prób. Dzisiaj na parkurze każdy z koni oceniany był przez komisję sędziowską, a najwyższy wynik przyznano oldenburskiemu ogierowi DIAKATO PS (Diaron x Stakkato). Konia w mistrzostwach dosiada Łukasz Koza, a wynik jaki uzyskali w dzisiejszym przejeździe to 8,70 pkt. Ta sama para prowadzi także w klasyfikacji ogólnej koni z zagranicznymi paszportami. Miejsce drugie zajął ogier razy KWPN MATCHO (Heineken VDL x Canabis Z)dosiadany przez Darię Kobiernik. Wynik tej pary w dzisiejszym konkursie to 8,53 pkt. Na miejscu trzecim uplasował się oldenburski ogier MILO RED WINE (Million Dollar x Chepetto), którego prezentuje Aleksandra Słuszniak-Marchwicka. Przejazd tej pary w dzisiejszym konkursie oceniono na 8,47 pkt. W klasyfikacji ogólnej koni polskiej hodowli prowadzi ogier rasy SP DIEGO (Grandorado TN x Diamnat de Semilly). Konia dosiada Mateusz Tyszko i w dzisiejszym konkursie zajęli ex aequo trzecie miejsce z wynikiem 8,47 pkt. Taki sam wynik uzyskał także belgijski ogier RANDIX VAN DE HUNTERS (Kannan x Scendix) pod Tomaszem Kuczerawym.

ZO1*-B Wierzbna, Biały Las

W pierwszym z konkursów Dużej Rundy 140 cm triumfował Mściwoj Kiecoń startujący na klaczy rasy SF BAIKA COT CHAT. Para bezbłędnie pokonała obie fazy konkursu, a w drugiej uzyskali najlepszy czas. Na miejscu drugim uplasowała się Adrianna Ostrowska dosiadająca klaczy rasy KWPN ELBERO H. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Olszewska, która w tym konkursie startowała na ogierze rasy KWPN INNOCENCE.

Konkurs Średniej Rundy 130 cm zakończył się zwycięstwem Agnieszki Olszewskiej, która tym razem dosiadała 7-letniego ogiera rasy KWPN JASON VDL. Drugi czas wśród bezbłędnych przejazdów uzyskała Beata Szuber startująca na wałachu rasy KWPN FORT, a na miejscu trzecim w tym konkursie uplasowała się Julia Cichecka, która dosiadała klaczy rasy SP ROSA CALIA M.

W dwufazowym konkursie Małej Rundy 120 cm najlepszy okazał się Patryk Modelewski. W konkursie triumfował dosiadając 6-letniego, oldenburskiego wałacha COCOCIANO MEL. Miejsce drugie zajął Jan Dominik Chrzanowski razem z klaczą rasy SP ECHO MK. Miejsce trzecie wywalczyła 14-letnia Eryka Mikołajczyk, która startowała na wałachu rasy KWPN ERRANTO.