Reprezentanci Polski rozpoczęli kolejny tydzień zagranicznych startów od zwycięstwa i kilku wysokich miejsc w konkursach dla młodych koni.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Siódmy tydzień cyklu Andalucia Sunshine Tour rozpoczął się tradycyjnie od konkursów dla młodych koni. A w tych bardzo dobrze spisywali się nasi reprezentanci. Wtorkowy konkurs dla koni w wieku 6 lat zakończył się zwycięstwem Mściwoja Kieconia na klaczy Troya L. Polska para pokonała drugą fazę konkursu bezbłędnie w najlepszym czasie 32,29 s. Z wynikiem 0 pkt. swój przejazd ukończył również Maksymilian Wechta na klaczy Next One, który zajął 10 miejsce. Z jednym błędem konkurs ukończył Mściwoj Kiecoń na swoim drugim koniu, ogierze Rio vd Withoeve (22 m.).

Również konkursy dwa konkursy dla koni 5-letnich rozegrane były jako dwufazowe. W jednym z nich wysokie 2 miejsce zajął Mściwoj Kiecoń na ogierze Herkules Poirot Red Wine. A było to możliwe dzięki bezbłędnemu przejazdowi i czasem 40,52 s. w drugiej fazie. Podczas przejazdu na ogierze Nemerald Op den Hout Clip nasz reprezentant miał jeden błąd w drugim konkursie dla tej kategorii wiekowej.

Bardzo dobre 10 miejsce w konkursie dla 7-latków zajął wczoraj Maksymilian Wechta na klaczy Eldorado (0 pkt.). W dzisiejszym finale para ta miała jeden błąd i uplasowała się na 19 miejscu w klasyfikacji.

W finale rundy 6-latków wystartowało ponad 60 par i 32 z nich zakwalifikowały się do rozgrywki. Świetnie pojechał w niej Maksymilian Wechta na klaczy Next One, który z czasem 37,58 s uplasował się na doskonałym 2 miejscu. Mściwoj Kiecoń na klaczy Troya L ukończył swój przejazd w rozgrywce z wynikiem 8 pkt. (29 m). W konkursie „pożegnania” dla tej kategorii wiekowej wystartował Mściwoj Kiecon na ogierze Rio vd Withoeve i po bezbłędnym przejeździe uplasował się na bardzo dobrym 8 miejscu.

Do rozgrywki  konkursy finałowego w kategorii 5-latków zakwalifikował się Mściwoj Kiecoń na ogierze Herkules Poirot Red Wine. Kolejny bezbłędny przejazd i czas 38,59 s dął tej parze wysokie 7 miejsce w klasyfikacji końcowej.

CSI3* Arezzo Toscana Tour (ITA)

Od konkursów dla młodych koni rozpoczęły się także zawody w Arezzo, na które wybrała się dość duża grupa polskich zawodników.
We wczorajszym dwufazowym konkursie dla koni w wieku 6 lat bezbłędny przejazd zanotował Michał Ziębicki na ogierze Matrix v/d Brownstables a uzyskany czas pozwolił na zajęcie 13 miejsca.  Jeden błąd w pierwszej fazie miała Natalia Czernik na ogierze Cool Boy Red Wine (35 m).  Dzisiaj konie z tej kategorii wiekowej wystartowały w konkursie z rozgrywką. Zakwalifikował się do niej Michał Ziębicki i ogier Matrix v/d Brownstables, którzy po drugim bezbłędnym przejeździe zajęli ponownie 13 miejsce. Tak jak dzień wcześniej Natalia Czernik i  Cool Boy Red Wine zjechali z parkuru z wynikiem 4 pkt.

Wysokie 6 miejsce w dwufazowym konkursie dla koni 6-letnich zajął Mikołaj Barański na klaczy Calitizia PS (0 pkt). W dzisiejszym konkursie w tej kategorii wiekowej bardzo dobry przejazd zanotowała Anna Szary-Ziębicka na ogierze Bimber Boy. Para ta pokonała parkur bezbłędnie, ale niestety przekroczyła nieznacznie normę czasu co oznaczało 1 pkt. i brak możliwości startu w rozgrywce.