Również w sobotę nasi zawodnicy odnotowali wiele bezbłędnych przejazdów na międzynarodowych arenach. W konkursach dla młodych koni wygrywali dzisiaj Adrianna Ostrowska i Grzegorz Nowak. Wysokie miejsca zajęli również Andrzej Opłatek i Michał Kaźmierczak.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour/ESP

Sobotni konkurs o wysokości 145 cm zaliczany był do Longines Ranking. Z wynikiem 4 pkt. swój przejazd ukończył Adam Grzegorzewski na wałachu Kapucijn v/d Donkhoeve, a Andrzej Opłatek na wałachu Le Cordial miał 8 pkt.

Taką sama wysokość miał też konkurs dwufazowym, w którym po jednym błędzie mieli Adam Grzegorzewski na wałachu Dark Fire oraz Maksymilian Wechta na ogierze Cassiopeia.

W konkursie Big Tour 150 cm Andrzej Opłatek i Zero K zakończyli swój przejazd z wynikiem 4 pkt, a Adam Grzegorzewski i Issem 8 pkt.

Do dekoracji Konkurs Medium Tour 140 cm, wyjechał Andrzej Opłatek z klaczą Cascalou 3. Para ta jako jedyni w tym konkursie reprezentowali nasz kraj i zajęli 3 miejsce.

Cascalou 3 i Andrzej Opłatek

Ale nie tylko w tych najtrudniejszych konkursach startują nasi reprezentanci. Na dobrym 10 miejscu w rywalizacji na poziomie 110 cm uplasował się dzisiaj Stanisław Opielewicz, który na ogierze Farfan M pokonał obie fazy bezbłędnie.

Relacja TUTAJ

CSI2* Donaube Champions Tour Samorin/SVK

Najważniejszym konkursem dzisiejszego dnia był finał dużej rundy o wysokości 140 cm. Do rozgrywki zakwalifikowało się łącznie 8 par w tym dwie polskie. Bezbłędnie ale też i bez zbytniego ryzyka pokonał ją Michał Kaźmierczak na ogierze King Of Rock, który ostatecznie uplasował się na bardzo dobrym 4 miejscu. Z jedna zrzutką swój przejazd ukończyła natomiast Magdalena Kałuża na klaczy Nolita. W parkurze podstawowym błędów na przeszkodach nie miała także Magdalena Piksa na wałachu Donberlino Z, ale niewielkie przekroczenie normy czasu oznaczało 1 pkt. i 9 miejsce w klasyfikacji.

King Of Rock i Michał Kaźmierczak

Finał rundy koni 6 i 7-letnich ponownie zdominowany został przez zawodników z Polski. Zwyciężył w nim Grzegorz Nowak na 7-letniej klaczy Kaskada, a miejsce drugie zajął Michał Kaźmierczak na ogierze Roi Van't Hoog Hemelrijk. W rozgrywce błędów nie miały jeszcze inne polskie pary – miejsce 6 zajął Michał Kubiak na ogierze Crazy Star-PP, Łukasz Koza na ogierze Leopold van het Messemhof Z był 14-ty, Dawid Kubiak na ogierze Edy M zajął miejsce 15. Na miejscu 19 uplasowała się Magdalena Piksa na klaczy Marie Goldlavsca – para ta miała błąd w rozgrywce.

KASKADA i Grzegorz NOWAK

CSI2* Valentines Show Azelhof, Lier (BEL)

Zwycięstwem Adrianny Ostrowskiej dosiadającej ogiera Stormer van het Bevrijdthof zakończył się dzisiejszy konkurs dla koni 5 i 6-letnich. Ta para pokonała bezbłędnie i najszybciej drugą fazę zapewniając sobie drugie zwycięstwo podczas tych zawodów. Jeden błąd w drugiej fazie miała Aleksandra Lusina Gołaś na klaczy Cleo i ta para zajęła 15 miejsce.

Również Róża Konieczna zanotowała dzisiaj bezbłędny przejazd. W konkursie o wysokości 130 cm amazonka zajęła 11 miejsce na wałachu Divico.

Stormer van het Bevrijdthof i Adrianna Ostrowska

CSI2* Riesenbeck/GER

Finał średniej rundy rozegrany został jako konkurs dwufazowy o wysokości 140 cm. Jeden błąd miał w nim Hubert Polowczyk na ogierze K'Ermitage Premices Z. W rozegranym dziś konkursie Grand Prix w którym drągi zawisły na wysokości 145 cm, para Hubert Polowczyk i M Blue'S Boy Z uzyskała wynik 8 pkt.