Po udanych startach Natalia Czernik specjalnie dla czytelników Świata Koni: "Jestem bardzo zadowolona z koni, pomimo ciężkiej podróży są w dobrej formie. Jakadi Non Stop trzy miesiące temu szedł pierwsze zawody, zrobił bardzo szybkie postępy i pokładam w nim duże nadzieje. Ogier Calatin, który jest bardziej doświadczony, również pokonał finał dla koni 5-letnich bezbłędnie. Od piątku zaczynam starty w konkursach 135/140 na klaczy Colina. Arezzo to świetne zawody, bardzo profesjonalnie przygotowane, w tym roku została zgłoszona rekordowa liczba koni około 1200. Czekamy z niecierpliwością na przyjazd pozostałej części polskiej drużyny. Bardzo mi przykro z powodu kontuzji mojego kolegi z Teamu, Maksymiliana Wechty. Trzymam kciuki za jego szybki powrót do zdrowia, bo przed nim kolejne Mistrzostwa Europy!"

Przp. redakcji: Maksymilian podczes treningu niefortuninie spadł z Londona, czego skutkiem była kontuzja kolana. Zawodnik zrezygnował ze startów w Arezzo i wraca do Polski.

W hiszpańskiej Olivie mamy przyjemność oglądać zmagania Jana Chrzanowskiego, który dosiadając młodych koni we wtorek odnotował  bezbłędne przejazdy na 6- letnim Billy On Time oraz 7-letnim Calou. Dzisiaj dosiadając tych samych wierzchowców, zajął on odpowienidnio 24. oraz 19. pozycję.