W czwartek dwa konkursy podczas CDI Lipica wygrały siostry Pawluk. Na zawodach CSI w Bułgarii najlepsza była juniorka Róża Konieczna. Dobre przejazdy odnotowali też reprezentanci Polski podczas drugiego dnia zawodów CSI Zuidwolde. 

 

CDIJ/P Lipica (SLO)

Stadnina Lipica to kolebka rasy lipicańskiej, a w ten weekend także arena międzynarodowych zawodów w ujeżdżeniu. W tym urokliwym miejscu możemy oglądać przejazdy trzech młodych amazonek, które już pierwszego dnia zaprezentowały się bardzo dobrze. Konkurs CDIP w świetnym stylu wygrała Veronica Pawluk. Amazonka w tym konkursie zajęła również miejsce drugie. Triumfowała na kucu NASDAQ FH z wynikiem 70,905%, a na kucu D’ARTAGNAN 187 była druga z wynikiem 69,000%. W konkursie CDIJ startowały dwie reprezentantki Polski. Najlepsza okazała się Caroline Pawluk w starcie na wałachu FATUM 8. Wynik jaki zagwarantował im zwycięstwo to 67,485%. Miejsce trzecie w tym konkursie wywalczyła Julia Jokiel na wałachu J’ADORE. Ich przejazd sędziowie ocenili na 65,030%. 

 

Wyniki TUTAJ

 


CSI2* Zuidwolde (NED)

Zawody w Holandii rozpoczęły się już środę. Wczoraj bardzo udanie startowali Anna Szary-Ziębicka i Michał Ziębicki. Oboje pokonali parkur 145 cm bez punktów karnych. Dzisiaj w konkursie zaliczanym do LR Anna Szary-Ziębicka na belgijskim wałachu HELIOS VAN DE NOORDHEVEL miała 5 pkt karnych, a Michał Ziębicki na klaczy FIRST LADY miał tych punktów w sumie 11. 


Dobrze w konkursie 140 cm zaprezentował się Michał Ziębicki na innym swoim koniu, wałachu IGOR E. Para po bezbłędnym przejeździe zajęła miejsce 9. Bezbłędny przejazd w innym konkursie odnotowała też Anna Szary-Ziębicka. Błędów nie miała na wałachu ANTHONOV na parkurze 120 cm. Bezbłędna i bardzo szybka w tym konkursie była Natalia Czernik startująca na oldenburskiej klaczy DARK CHOCOLATE MAXX. Para zajęła wysokie, trzecie miejsce. Zawodniczka nie miała błędów też w konkursie 130 cm na oldenburskiej klaczy VENECIA RED WINE (14 miejsce). Ten konkurs bez błędów pokonał również Michał Ziębicki w starcie na wałachu BALOU’S BATMAN. Ta para została sklasyfikowana na miejscu 11. 


Dwa bezbłędne, polskie przejazdy oglądaliśmy także w konkursie dla 5/6-latków. Punktów karnych na tym parkurze nie miały Natalia Czernik na oldenburskim ogierze COOL BOY RED WINE oraz Anna Szary-Ziębicka na holsztyńskim ogierze BIMBER BOY. 


Wyniki TUTAJ

 


CSI2* Tsaratsovo (BUL)

Róża Konieczna w tych zawodach startuje na holsztyńskim wałachu DARIDO B. Ich pierwszy przejazd w ten weekend zakończył się tak dobrze jak tylko mógł, bo zwycięstwem. Para okazała się najlepsza w konkursie 130 cm. 


Wyniki TUTAJ

 


CSIO5* Piazza Di Siena, Rzym (ITA)

W prestiżowych zawodach CSIO5*, na trawiastym parkurze w Rzymie startuje Andrzej Opłatek. W pierwszych swoich startach zawodnik odnotował po jednej przypadkowej zrzutce. Na oldenburskim wałachu DIAROUBET wystartował w konkursie 150 cm, a na oldenburskim wałachu CONTHINDER w konkursie 155 cm LR. 

 

Wyniki TUTAJ

 


CDI3*  München International (GER)

W zawodach CDI w Monachium reprezentuje nas Aleksandra Szulc. Dzisiaj zawodniczka na wielkopolskim wałachu BREAKDANCE zmierzyła się z programem Grand Prix. Przejazd pary sędziowie ocenili na 65,500% co dało im 15 miejsce w konkursie. 

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ