Niestety tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Młodych Koni w Skokach przez przeszkody, które tradycyjne rozgrywane są w ośrodku rodziny Melchiorów w Lanaken w Belgii została odwołana.

 


Jak informuje na stronie organizatora Judy Ann Melchior, jak co roku ośrodek w Lanaken robił wszystko aby mistrzowskie zmagania młodych koni w kategorii 5, 6 i 7-latków były prawdziwym świętem dla hodowców i użytkowników koni skokowych.

Organizatorzy do ostatniej chwili starali się przeredagować plany, by jak zawsze stworzyć imprezę jak najbezpieczniejszą dla wszystkich: jeźdźców, hodowców, gości i pracowników, a także dla uczestniczących w MŚMK w skokach koni.

Termin tegorocznej edycji z uwzględnieniem wszelkich ograniczeń i warunków wynikających z pandemii koronawirusa Covid-19 został wyznaczony na 16-20 września 2020 roku.

Niestety w świetle decyzji podjętych podczas obrad belgijskiej Rady Bezpieczeństwa w dniu 27 lipca, przeprowadzenie tych zawodów stało się niemożliwe.

Organizatorzy w tej sytuacji, z bólem serca ogłosili definitywne odwołanie tegorocznej edycji MŚMK.


Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim swoim partnerom, którzy współpracowali z nimi do ostatniej chwili w organizacji tego wydarzenia. Dziękują również sponsorom, którzy mimo trudnej sytuacji nie zrezygnowali ze wspierania tej wielkiego wydarzenia.

 

Odwołanie Mistrzostw Świata Młodych Koni FEI WBFSH w Lanaken w Belgii jest bardzo rozczarowujące dla wszystkich zaangażowanych i rozumiemy, że nie była to łatwa decyzja do podjęcia, ale z pewnością wynikającą z wpływu Covid-19. Musimy w tym trudnym czasie dbać o to, by nadawać najwyższy priorytet zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa naszym zawodnikom, urzędnikom i wszystkim zaangażowanym. Będziemy nadal wspierać Lanaken jako gospodarza tych wielkich mistrzostw w nadchodzących latach. Dziękujemy Komitetowi Organizacyjnemu za wykonaną do tej pory pracę i za odwagę w podjęciu w tej bezprecedensowej sytuacji bardzo trudnej decyzji - powiedział Stephan Ellenbruch, przewodniczący Komisji Skoków FEI.

 

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w skokach, FEI WBFSH, to dla nas jedna z najpiękniejszych imprez jeździeckich roku. Zapewniam, że w pełni wykorzystamy dostępny czas, aby uczynić edycję 2021 jeszcze piękniejszą! Bądźcie bezpieczni, dbajcie o siebie nawzajem! Do zobaczenia wkrótce. - napisała na internetowej stronie organizatora Juddy Ann Melchior.