Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody dla seniorów, młodych jeźdźców, juniorów oraz dzieci w drugi weekend września 2020 roku, a mistrzowska impreza na kucach i małych koniach w ostatni weekend sierpnia 2020 roku.

 

Pandemia Covid-19 ma wpływ nie tylko na bieżące funkcjonowanie, ale pozostawi też po sobie olbrzymie skutki gospodarcze w przyszłości.  Odwoływane są w tej chwili największe imprezy sportowe na świecie.

 

Sportowe jeździectwo niestety nie jest żadnym wyjątkiem. Co rusz publikowane są kolejne komunikaty o odwołaniu kolejnych zawodów.
Uzasadnione są więc w tej ogólnej sytuacji obawy o los najważniejszych imprez rozgrywanych w naszym kraju. Tematem, który coraz silniej krąży w jeździeckim środowisku jest kwestia rozegrania w tym roku imprez mistrzowskich.

 

I tutaj, chyba nieco na przekór pesymistycznym prognozom i nastrojom, śpieszymy z optymistycznymi informacjami z Jakubowic.

Najlepiej o tym opowie Agnieszka Olszewska - dyrektor zawodów w KJ Osadkowski:

Jak chyba każdy, również i ja nie mogę doczekać się już sezonu startowego. Ośrodek KJ Osadkowski jest dzisiaj dosłownie „w blokach startowych” i gdy tylko będzie to możliwe, ruszymy z organizacją imprez. Oczywiście pierwsze zawody „testowe” odbywać się będą w randze regionalnej. Jaka nie byłaby forma nowego regulaminu rozgrywania imprez, to z pewnością będzie miała ona olbrzymi wpływ na kwestie budżetu zawodów. Jestem jednak pewna, że w tym nietypowym roku, zawodnicy wykażą się zrozumieniem, również w kontekście niezbędnych działań minimalizujących straty podczas organizacji imprez. Moje największe obawy dotyczyły oczywiście obu imprez mistrzowskich zaplanowanych w naszym ośrodku. Dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że po rozmowie z właścicielami KJ Osadkowski oraz głównymi sponsorami Klubu, kamień spadł mi z serca. Zgodnie stwierdziliśmy, że dla sportu i jeździeckiej gospodarki Mistrzostwa Polski po prostu muszą się odbyć. Jesteśmy odpowiedzialni za ich organizację,  dołożymy więc wszelkich starań aby Mistrzostwa Polski Jakubowice 2020 stały się faktem. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że nie będzie to łatwe. Że będzie to dla nas wielkie wyzwanie organizacyjne oraz, nie ma co ukrywać, również finansowe. Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że kompromis może być niestety hasłem przewodnim sezonu 2020. Jednak nasze stanowisko jest jednoznaczne: jeżeli tylko warunki pandemii pozwolą na rozegranie tej imprezy, to my zrobimy wszystko by stanąć na wysokości zadania. Zaplanowane terminy wydają się być optymalne. I tak MP oraz PP K, MK, Dz II w skokach planujemy przeprowadzić w terminie 27-30 sierpnia 2020 roku. MP w skokach dla wszystkich 4 kategorii wiekowych planujemy przeprowadzić w terminie 10-13 września 2020 roku. Zachęcam więc wszystkich jeźdźców do szlifowania formy – przecież już niedługo spotkamy się na zawodach w Jakubowicach!