Już od czwartku, na terenie ośrodka KJ Osadkowski w Jakubowicach, polscy zawodnicy rywalizują w walce o medale tegorocznych  Mistrzostwach Polski w skokach przez przeszkody. Na starcie Juniorzy Młodsi, Juniorzy, Młodzi Jeźdźcy oraz Seniorzy. Po raz kolejny rozgrywane są także nieoficjalne Mistrzostwa Polski Amazonek – zawody Ladies Cup.

I półfinały Mistrzostw Polski, a także zawodów Ladies Cup rozgrywane są jako konkursy szybkości. Każda ewentualna zrzutka przeliczana jest na 4 karne sekundy, doliczane do uzyskanego czasu przejazdu. Zawodnicy klasyfikowani są jedynie według uzyskanego czasu. Bagaż punktowy, z jakim będą przystępować do kolejnych konkursów równy będzie różnicy między czasem danego zawodnika, a czasem zwycięzcy konkursu, pomnożonym razy 0,5.

Prowadzenie w kategorii Ladies Cup objęła Aleksandra Kierznowska. Zawodniczka zwyciężyła w dzisiejszym półfinale dosiadająca oldenburskiego wałacha CORLEANO. Miejsce drugie, bez punktów karnych, ale ze stratą 0,4 s, zajęła Beata Szuber startująca na wałachu rasy KWPN FORT. Trzeci czas w konkursie uzyskała Natalia Palmowska w przejeździe na belgijskim wałachu LVIV PKZ. Do drugiego półfinału przystąpi z wynikiem 0,65 pkt karnego.

I półfinał Młodych Jeźdźców to konkurs na poziomie klasy CC. Parkur z przeszkodami o wysokości 140 cm najskuteczniej pokonał Patryk Modelewski i tym samym, do kolejnego półfinału przystąpi z wynikiem 0 pkt karnych. Zawodnik dosiadał wałacha szlachetnej półkrwi CHIVAS. Miejsce drugie w dzisiejszym półfinale zajęła Gabriela Bado. Bezbłędny przejazd zaliczyła na oldenburskiej klaczy KEIRA HIPPICA. Na miejscu trzecim uplasował się Filip Lewicki startujący na wałachu rasy SP KRONOS. Parze zostały doliczone 4 karne sekundy za zrzutkę.

W pierwszym półfinale kategorii Seniorów, mimo jednej zrzutki, triumfował Marek Lewicki. Najlepszy czas, spośród 33 startujących par, uzyskał w przejeździe na wałachu rasy Zangersheide NEWTON JP Z. Miejsce drugie, bez błędów, ale ze stratą 0,44 s do zwycięzcy, zajmuje Mateusz Tyszko. Zawodnik dosiadał holsztyńskiego ogiera ZIROCCO AIR. Trzeci czas w I półfinale uzyskał obrońca tytułu mistrzowskiego Wojciech Wojcianiec. Dosiadał ogiera rasy KWPN NACCORD MELLONI, a do kolejnego konkursu przystąpi z wynikiem 0,25 pkt karnego.

Wszystkie kolejne konkursy Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody relacjonowane będą live na stronie Świata Koni, a także na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do kibicowania on-line polskim zawodnikom w walce o tegoroczne medale. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego, 30-dniowego dostępu do serwisu ClipMyHorse.TV.