Belg Philippe Le Jeune w dzisiejszej rozmowie telefonicznej potwierdził swoją chęć przyjazdu na zawody CSI4* w Poznaniu. Przypomnijmy, że jest on aktualnym Mistrzem Świata. Na WEG w Lexington (USA), startował na wyhodowanym w Belgii ogierze Vigo D Arsouilles STX i oprócz złota indywidualnie zdobył jeszcze brązowy medal drużynowo. W ścisłym finale Mistrzostw Świata rozgrywanym systemem TOP FOUR pokonał wtedy: Abdullaha Sharbatly (jego gościliśmy już w Poznaniu na CSI2*, wygrał wtedy II Memoriał Frnakiewicza), ówczesnego Mistrza Olimpijskiego Erica Lamaze i słynnego Rodrigo Pessoa.

Philippe Le Jeune w swojej karierze po brąz na Mistrzostwach Świata sięgnął już wcześniej, w roku 2002 w Jerez de la Frontera (ESP), a dosiadał wtedy innego słynnego wierzchowca, dziś ojca wielu świetnych koni ogiera Nabab de Reve. Można powiedzieć, że ten sympatyczny zawodnik jest obywatelem Europy. Biegle mówi w pięciu językach: flamandzkim, francuskim, niemieckim, angielskim i włoskim.

IV Memoriał Macieja Frankiewicza zaplanowany na 6-9 czerwca na trawiastym Hipodromie Wola w Poznaniu zapowiada się niezwykle ciekawie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne potwierdzenia udziału znanych jeźdźców.

Na zdjeciu: Philippe LE JEUNE dosiada VIGO D'ARSOUILLES. Fot. Peter Nixon