Tegoroczne zawody CSIO4* w Sopocie zakończyły się konkursem Grand Prix. Zwycięstwo w nim odniosła reprezentantka Danii, a świetne 3 miejsce zajął Tomasz Miśkiewicz.

Pierwszy nawrót rozpoczął się od dwóch bezbłędnych przejazdów i można było przez krótki czas pomyśleć, że parkur większości par nie będzie sprawiał większych problemów. Nic bardziej mylnego. Z 50 startujących par 6 pokonało go bezbłędnie, jeden zawodnik nie miał co prawda zrzutek, ale otrzymał 1 pkt. za przekroczenie normy czasu. O zwycięstwie w Grand Prix miał zadecydować drugi nawrót, do którego zakwalifikowało się 13 najlepszych par i startowały one w odwrotnej kolejności od zajmowanych miejsc po pierwszej części konkursu. Pierwsze podwójne „zero” należało do zawodniczki z Danii Zaschy Nygaard Lill, która na wałachu Stanley pojechała najszybciej z całej 13-stki i uzyskała czas 44,56 s. Zaraz po niej wystartował Damian Ancic/ARG na ogierze Santa Rosa Chabacon, który także nie miał błędów, ale był dużo wolniejszy kończąc przejazd po upływie 49,27 s.  Ostatnim zawodnikiem w drugim nawrocie był Tomasz Miśkiewicz dosiadający 11-letniej klaczy Velvet Lazar. Bez zbyt dużego ryzyka reprezentant Polski ukończył swój przejazd „na zero” w czasie 50,25 s i tym samym uplasował się na wysokim 3 miejscu. Dla tej niedużej klaczy był to pierwszy start w konkursie o wysokości 160 cm i spisała się w nim doskonale.

VELVET LAZAR i Tomasz Miśkiewicz

STANLEY i Zascha Nygaard Lill

Jeden błąd w parkurze podstawowym miał Michał Tyszko na wałachu Colinero. Para ta uplasowała się na 17 miejscu w klasyfikacji. Po dwa błędy mieli Cassandra Orschel na klaczy Dacara E (22 m.) i Jarosław Skrzyczyński na wałachu Komboy (31 m.).

Trzecie miejsce w Grand Prix nie było jedynym dzisiejszym sukcesem Tomasza Miśkiewicza. Zawodnik świetnie spisał się także w porannym konkursie Grand Prix CSI1*, który rozgrywany był na wysokości 135 cm. W rozgrywce lepsza od niego była jedynie reprezentantka Niemiec Leonie Böckmann dosiadająca klaczy Flo Jo (0/35,51 s). Po bezbłędnym przejeździe w czasie 35,67 s Tomasz Miśkiewicz na 7-letniej klaczy VHS Come to Me uplasował się na miejscu drugim. Kolejne trzy pozycje również zajęli reprezentanci Polski: Kamil Kowalski na klaczy Celine, Jarosław Skrzyczyński na klaczy Solaris Blue i Zuzanna Hana na klaczy Barbórka.