Po interwencji Prezesa Zarządu PZJ u ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotra Glińskiego z dnia 6 kwietnia 2021 roku, ministerstwo podjęło 21 maja 2021 roku decyzję o odwołaniu uchwały Walnego Zjazdu Delegatów PZJ w sprawie opłat antydopingowych podczas rozgrywania regionalnych zawodów jeździeckich.

 


Walny Zjazd Delegatów PZJ w dniu 18 czerwca 2019 roku podjął uchwałę nr 36 o odwołaniu uchwały Zarządu PZJ nr 15 z dnia 23 kwietnia 2019 roku w sprawie pobierania opłat antydopingowych na zawodach szczebla regionalnego.

 


Decyzja ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oznacza, że wspomniana uchwała Zarządu PZJ jest obowiązująca.

O technicznym sposobie wprowadzenia uchwały Zarządu PZJ nr 15 z dnia 23 kwietnia 2019 roku dowiemy się z pewnością za kilka dni. Po opracowaniu szczegółów Zarząd PZJ z pewnością poinformuje w specjalnym komunikacie.

 

W załączonych plikach publikujemy Pismo Prezesa Polskiego Związku Jeździeckiego - Pana Jana Sołtysiaka oraz decyzję Ministerstwa.