Poprzednim jeźdźcem wałacha KWPN była Charlotte Dujardin. Razem wystartowali w Tokio i podczas Mistrzostw Europy. W tym czasie młoda Brytyjka Annabella Pidgley gromadziła medale w kategorii juniorskiej dosiadając Sultan Des Paluds. Od lat trenuje z Cathrine Dufour, a teraz także z Charlotte Dujardin.

Debiutancki start na CDI3* Peelbergen w Holandii wypadł dobrze, ale zgrania nie wystarczyło jeszcze na zwycięstwo. Pidgley była 3. w Grand Prix z wynikiem 73,630%. Pierwsze miejsce zajął również nowy na międzynarodowej arenie Habibi pod Marlies van Baalen. Syn Don Schufro to trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata Młodych Koni. Drugi był Patrik Kittel na dawno nie oglądanym Delaunay, uczestniku Mistrzostw Europy. Oldenburg przed turniejem w Holandii pokazał się po niemal półtorarocznej przerwie dopiero na Pucharze Świata w Budapeszcie, gdzie także był drugi.

W sobotę 18-latka wygrała Grand Prix Special, osiągając 75,085%. Jest to tym większym sukcesem, że było to pierwsze GPS w całej karierze Annabelli Pidgley. Van Baalen była druga, a trzecie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Carina Scholz na Soiree d’Amour.