Sezon startów na otwartych hipodromach powoli się kończy. Ale sympatycy sportów jeździeckich nie będą mogli narzekać na brak emocji. Już za tydzień w Michałowicach rozpoczną się pierwsze w nowym sezonie halowym międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody  CSI2*/CSI1*/CSIYH1* Cracovia Szary Equestrian Show.

 

Cracovia Szary Equestrian Show gości w pięknie położonym ośrodku jeździeckim klubu KJK Szary w Michałowicach już po raz piąty. Dowodem wysokiego uznania dla organizatorów tego turnieju jest zapowiadana w tym roku frekwencja zawodników z 15 krajów Świata.

 

Pomimo napływania z całej Europy i reszty Świata alarmistycznych sygnałów odnośnie pandemii Covid-19 w pierwszym tygodniu trwania tegorocznego turnieju Cracovia Szary Equestrian Show, wystartuje ponad setka jeźdźców startujących na 253 koniach. Oczywiście, największą grupę będą stanowili reprezentanci Polski. W barwach naszego kraju startować będzie 66 amazonek i jeźdźców.

Mocną, ekipą odwiedzą Michałowice zawodnicy z Austrii. W barwach tego kraju startować będzie 9 zawodników. Zobaczymy ponadto 6 reprezentantów Niemiec oraz 5 reprezentantów Nederlandów (Holandii).

Jedną z gwiazd tegorocznej edycji Cracovia Szary Equestrian Show będzie z pewnością reprezentant Rosji – Vladymir Beletskiy. Jego nieprawdopodobne poczucie humoru i wielki dystans do siebie oraz fantastyczna umiejętność nawiązywania kontaktu z  publicznością przysporzyła mu wielu fanów w Polsce i nie tylko.

Czy jednak czołówka polskich jeźdźców z aktualnymi medalistami Mistrzostw Polski na czele (Wojcianiec, Skrzyczyński, Ludwiczak) pozwoli zagranicznym gościom na wysłuchanie podczas dekoracji zwycięzców konkursów ich hymnów narodowych?

Jak informują gospodarze ośrodka jeździeckiego w Michałowicach, są jeszcze "wolne miejsca" na listach startowych konkursów pierwszego tygodnia Cracovia Szary Equestrian Show oraz miejsca w hotelu "Szary Residence". Jeśli więc ktoś "zapomniał" się zgłosić do tej pory, może to jeszcze zrobić.

Jeszcze więcej emocji czeka widzów w drugim tygodniu turnieju Cracovia Szary Equestrian Show, rozgrywanego w hali KJK Szary w terminie 22-25 października 2020 roku. Tym razem w szranki stanie ponad 120 jeźdźców z 15 krajów Świata dosiadających 308 koni!

 


Transmisja LIVE planowana jest od piątku wieczorem do ostatniego niedzielnego konkursu. Retransmisje dostępne bedą na portalu www.ClipMyHorse.TV

Do zobaczenia przed ekranami monitorów komputerowych, telewizorów i urządzeń mobilnych.