Ostatni dzień zawodów w Samorin był bardzo udany dla Michała Tyszko.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSI2* (LR) zakwalifikowało się 12 par a trzy z nich reprezentowały Polskę. Wysokie 4 miejsce zajął Michał Tyszko na ogierze Colinero, który przejechał bezbłędnie i w czasie 42,28 s. Najlepszy czas w rozgrywce należał do Aleksandra Lewandowskiego na klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF, ale niestety jeden błąd spowodował, że nasz zawodnik ostatecznie zajął 6 miejsce (4/35,38). Na miejscu 8 uplasował się Marek Wacławik na wałachu Kathmandau (4/43,79). Po jednym błędzie w parkurze podstawowym mieli Wojciech Wojcianiec na Kardinard Melloni (18 m) i Krzysztof Ludwiczak na Niko (19 m).

W finale rundy średniej (140 cm) o zwycięstwo również walczono w rozgrywce. I do niej zakwalifikowały się także 3 polskie pary. Ostatecznie bardzo dobre 3 miejsce zajął Michał Tyszko na ogierze Diarado’s Dream (0/39,35). Na swoim drugim koniu, wałachu Marco Polo, reprezentant Polski miał jeden błąd i uplasował się 9 miejscu. Dwie zrzutki w rozgrywce miał Mściwoj Kiecoń na Cicero (11 m).

Do rozgrywki finału małej rundy (130 cm) zakwalifikowało się 15 par. Bardzo dobre 5 miejsce w klasyfikacji zajęła Nikola Idkowiak, która na klaczy Calessa przejechała bezbłędnie w czasie 41,23 s.

CSI3* Andalucia October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Dzisiaj Andrzej Opłatek wystartował tylko w jednym konkursie – w Grand Prix CSI2*. Konkurs ten był zaliczany do Longines Ranking a przeszkody miały wysokość 145 cm. Dwa błędy na wałachu Nordsturm oznaczały 8 pkt. w parkurze podstawowym i dalsze miejsce w klasyfikacji.

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

W Grand Prix CSI1* (135 cm) wystartowały dwie polskie amazonki. Julia Ostrowska na wałachu Nixon JS miała jeden błąd a Zuzanna Dąbrowska na klaczy Conthagra ukończyła swój przejazd z wynikiem 8 pkt.

W konkursie Grand Prix CSI3* wystartował Przemysław Konopacki na klaczy Home-Run. Jednak po dwóch błędach zawodnik zrezygnował z dokończenia swojego przejazdu.

CSI2* San Giovanni (ITA)

Z wynikiem 4 pkt ukończyła konkurs Grand Prix CSI2* (145 cm) Monika Dulczewska na ogierze Basquiat du Lozon. I tej wynik pozwolił na zajęcie 27 miejsca w klasyfikacji. W finale rundy koni 6-letnich Monika Dulczewska przejechała bezbłędnie na ogierze Garfield de la Cense i zajęła 11 miejsce w konkursie.

Bezbłędny przejazd w konkursie z Jokerem (120 cm) dał Natalii Czernik dosiadającej ogiera Manchester Red Wine wysokie 4 miejsce w klasyfikacji. Natomiast w finale rundy 5-latków amazonka zajęła bardzo dobre 5 miejsce na ogierze More Than Special MG.

W konkursie 115 cm na 5 miejscu uplasowała się Alicja Mikicin na wałachu Starwars (0 pkt).