Konkurs Grand Prix CSI2* zakończył tegoroczne zmagania podczas zawodów międzynarodowych w Zielonej Górze. W bardzo licznej rozgrywce nie miał sobie równych reprezentant Niemiec Michael Kölz.

Zwieńczeniem każdych zawodów jest konkurs Grand Prix i w Zielonej Górze nie było inaczej. Parkur przygotowany przez gospodarza toru miał wysokość 145 cm, a wyniki z tego konkursu zaliczane były do Longines Ranking. Z parkurem podstawowym zmierzyło się 70 par. Bezbłędnie jeździły aż 23 z nich, co zapewniało zaciętą rywalizację w rozgrywce. I tak też było. Najlepszy czas rozgrywki, szybszy o ponad sekundę od kolejnego miejsca, uzyskał reprezentant Niemiec Michael Kölz. Zawodnik sięgnął po zwycięstwo w Grand Prix dosiadając holsztyńskiego wałacha CELLATO. Czas rozgrywki jaki uzyskali to 37,96 s. Na miejscu drugim uplasował się Marek Lewicki startujący na westfalskim wałachu COME. Ta para rozgrywkę pokonała w czasie 39,31 s. Miejsce trzecie wywalczył Arkadiusz Fimmel, który na holsztyńskiej klaczy ELASTIQUA pokonał parkur rozgrywki w czasie 39,63 s. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Maksymilian Wechta na ogierze FIBONACCI S (5 m.), Mściwoj Kiecoń na wałachu LUIDAM QUALITY (7 m.), Kamil Grzelczyk na wałachu SENIOR (8 m.), Malwina Urbańska na wałachu NIPPON DE CARMEL (9 m.) i Hubert Polowczyk na ogierze M BLUE’S BOY Z (10 m.).

W dwufazowym finale Medium Tour 135 cm wystartowaÅ‚o 61 par. Najskuteczniejszy w drugiej fazie okazaÅ‚ siÄ™ Matas Petraitis (LTU). Zawodnik zwyciężyÅ‚ w starcie na waÅ‚achu rasy KWPN HEINEKEN. Kolejne miejsca na podium zajęły pary reprezentujÄ…ce PolskÄ™. Drugie miejsce wywalczyÅ‚a Natalia Koziarowska dosiadajÄ…ca holsztyÅ„skiej klaczy ANTINA, a na miejscu trzecim uplasowali siÄ™ ex aequo Hubert Polowczyk na ogierze K'ERMITAGE PREMICES Z  oraz Krzysztof Ludwiczak na ogierze FISTON DE BO Z

Niedzielne finały otworzył konkurs Elite Tour Final 115 cm. Podobnie jak wczoraj, najlepsza w tym konkursie okazała się Hanna Leśkiewicz startująca na wałachu rasy KWPN DJINGIZ-TAR. Także na drugim miejscu uplasowała się ta sama zawodniczka co wczoraj, czyli 15-letnia Zofia Migdalska dosiadająca klaczy rasy SP WIWIANA. Miejsce trzecie w finale zajęła juniorka Zuzanna Cichorek startująca na ogierze rasy KWPN CAROLUS