W ten weekend największe emocje towarzyszyć będą zawodom Global Champions Playoffs w Pradze.

Prawie cała światowa czołówka będzie walczyć w stolicy Czech o ogromne nagrody finansowe zarówno w GCL Super Cup jak i w LGCT Super Grand Prix. We wczorajszym ćwierć finale zmagań zespołowych zwyciężył zespół Miami Celtics z wynikiem 4 pkt. Michael Duffy/IRL na Mullaghdrin Touch The Stars oraz William Whitaker/GBR na RMF Cadeau de Muze pokonali parkur bezbłędnie, a jedną zrutkę miał Shane Breen/IRL na Ipswich van de Wolfsakker. Miejsce drugie zajęli reprezentanci Cannes Stars, którzy ukończyli konkurs z wynikiem 5 pkt. Po 8 pkt. miały cztrey zespoły i o tym jakie zajęły miejsca decydował czas łączny przejazdów. Miejsce trzecie zajął team Chantilly Pegasus a na pozycji czwartej uplasowali się zawodnicy reprezentujący Paris Panthers. W barwach tego zespołu startował Gregory Wathelet/BEL na ogierze MJT Nevados S i para ta spisała się doskonale pokonując parkur bez błędów.

Do jutrzejszego półfinału GCL Super Cup zakwalifikowały się następujące zespoły - Cannes Stars, Chantilly Pegasus, Paris Panthers, Scandinavian Vikings, Monaco Aces, Valkenswaard oraz Prague Lions. Zmierzą się oni z czterema drużynami, które otrzymały kwalifikację ze względu na zajęcie miejsc 1-4 w tegorocznych rozgrywkach GCL – Shanghai Swans, Madrid in Motion, St. Tropez Pirates i London Knights.

W rozegranym wcześniej konkursie 145/150 cm zwyciężyła Dani G.Waldmann/ISR na klaczy Jativia. Błędów na przeszkodach nie miał 10-letni wałach Casquell (hod. Małgorzata i Tomasz Siergiej) pod Edwiną Tops-Alexander. Ale para ta otrzymała 2 pkt. za przekroczenie normy czasu i zajęła 19 miejsce.

Na zdjęciu: William Whitaker on RMF Cadeau de Muze/Stefano Grasso-LGCT