Na parkury po dłuższej przerwie udanie powróciła klacz Stakata, która razem z Adamem Grzegorzewskim wygrała dzisiejsze GP CSI2* we Wrocławiu. W Łącku zakończyły się HMP i HPP w ujeżdżeniu i znamy już nowych medalistów. Dobrze za granicą pokazał się ponownie Jarosław Koziarowski, kończąc jeden z konkursów na 2 miejscu.

HMP i HPP 2022 w ujeżdżeniu, SO Łąck

W tej najważniejszej, młodzieżowej kategorii, nie było wątpliwości co do złotego medalu w zasadzie już od pierwszego startu. Na najwyższym stopniu podium HMP Juniorów na kucach stanęła Barbara Rynkowska startująca na wałachu LEUNS VELD'S WINSTON. Para wygrała wszystkie konkursy i uzyskała w sumie 208,982%. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, uplasowała się Julia Maksajda dosiadająca kuca DULCAMERO. Wynik z jakim ukończyli mistrzostwa to 190,341%. Brązowy medal trafił do Marii Walczyńskiej-Graczyk i klaczy MERCI (187,572%)

Mimo drugiego miejsca w finale, ostatecznie po zwycięstwo w HMP Młodzików na Dużych Koniach udało się sięgnąć Liwii Strzeszewskiej. Zawodniczka dosiadała małopolskiej klaczy INTERIA, a złoto wywalczyły z łącznym wynikiem 225,118%. Na drugim stopniu podium stanęła Lila Kulesza startująca na wałachu rasy SP ODYSEUSZ. Ich wynik końcowy to 222,256%. Trzecie miejsce, z brązowym medalem, zajęła Aleksandra Rozesłańska w startach na wałachu rasy SP SATURN (219,375%).

Finałowy konkurs HMP Młodzików na kucach wygrała Iga Fizia na kucu VENUS. Tym wynikiem zawodniczka odzyskała prowadzenie w tabeli i ostatecznie odebrała złoty medal. W mistrzostwach uzyskała w sumie 233,510%. Srebrny medal trafił do Wiktorii Cwaliny, która startowała na kucach LEXUS i SZOGUN. Jej łączny wynik z najlepszych przejazdów weekendu to 226,312%. Brązowy medal trafił do Zofii Kryniger i kuca DOKTOR, którzy uzyskali w sumie 225,048%.

Bezkonkurencyjna w HPP Młodzików na kucach okazała się Maja Głoskowska dosiadająca kuca APASJONATA AUREUS. Mimo, że parze nie udało się wygrać dzisiejszego finału, to z wynikiem końcowym 235,250% pewnie sięgnęli po złoty medal. Na miejscu drugim, z kolejnym srebrem, uplasowała się Lila Kulesza. W tej kategorii zawodniczka startowała na klaczy NANDINA, a ich wynik końcowy to 228,750%. Brąz w tej kategorii odebrała Aleksandra Machniewicz dosiadająca kuca WICEK (222,250%).

Po pewne zwycięstwo w HPP Dzieci na kucach sięgnęła też Lena Sławek startująca na kucu GLUCKSPILZ. W finale zajęli miejsce drugie, ale wczorajszy fantastyczny przejazd zagwarantował im złoto. Ukończyli zawody z wynikiem 223,011%. Na miejscu drugim uplasowała się Aneta Gierszewska dosiadająca kuca BERGS. Srebro wywalczyli z łącznym wynikiem 218,982%. Na trzecim stopniu podium stanęła Zofia Dąbrowska, która w startach na wałachu PICOLO uzyskała w sumie 209,682%.

Wątpliwości co do złota nie było także w HPP w Paraujeżdżeniu. Po trzech zwycięstwach, na najwyższym stopniu podium stanęła Monika Bartyś. Zawodniczka startowała na wielkopolskim wałachu CASPAR. HPP ukończyli z wynikiem 211,144%. Na drugim miejscu, ze srebrnym medale, zmagania ukończyła Magdalena Cycak dosiadająca klaczy rasy SP SYBILLA (205,902%). Brązowy medal odebrał Dominik Ast, który w najlepszych startach na oldenburskiej klaczy FAMME DE MATCHO uzyskał w sumie 201,141%.

Wyniki TUTAJ

CSI2* Wrocław

Najważniejszym konkursem dnia, kończącym jednocześnie całe zawody, był konkurs Grand Prix. Zaliczany był do Longines Ranking, a przeszkody na tym parkurze miały wysokość 145 cm. Bezbłędnie w przebiegu podstawowym jeździło 8 par. W rozgrywce bezkonkurencyjny okazał się Adam Grzegorzewski. Zawodnik triumfował w starcie na hanowerskiej klaczy STAKATA. Był to pierwszy start tego konia w międzynarodowym GP od lutego tego roku. Na miejscu drugim dzisiaj uplasowała się Julia Jaglarz dosiadająca wałacha rasy SBS GROENAANNEMER VD LENTAMEL, a trzecie miejsce zajął Tomasz Miśkiewicz startujący na holsztyńskim ogierze CASTIGO DE AMOR. Były to jedyne trzy pary, które zachowały czyste konto zarówno w przebiegu podstawowym jak i w rozgrywce tego konkursu.

Finałowy konkurs Medium Tour 135 cm wygrała Daria Kobiernik startująca na holsztyńskiej klaczy VENUS. Para jako pierwsza wjechała na parkur i nie oddała prowadzenia żadnej z kolejnych 52 par. Drugi w tym konkursie był Michael Kölz (GER) dosiadający klaczy LEXIE GREY. Trzecie miejsce zajął Łukasz Brzóska razem z klaczą rasy KWPN JERNILLA

Najlepsza w finałowych rozgrywkach Elite Tour 115 cm okazała się Zuzanna Bukowska. Zawodniczka zwyciężyła w starcie na hanowerskiej klaczy UCCELLA Z. Na miejscu drugim uplasowała się 14-letnia Antonina Kucharska dosiadająca klaczy rasy SP LA STRADA L, a trzecia była juniorka Magdalena Wojda razem z oldenburskim wałachem CORNET MW

CSI2* Wr Neustadt (AUT)

Na zakończenie udanego turnieju w Austrii Jarosław Koziarowski wystartował w konkursie 130 cm na belgijskim wałachu JAMIRO VAN HET EQUIETANERHOF. Mimo jednego błędu w drugim nawrocie, parze udało się zająć wysokie, drugie miejsce. W konkursie był tylko jeden bezbłędny przejazd i należał do zwyciężczyni Lisy Schranz z Austrii.

CSI2* Bonheiden (BEL)

W niedzielnych finałach Jan Bobik na klaczy rasy SP CELTA odnotował jeden błąd w konkursie 135 cm. Na klaczy rasy SP HASALA ukończył konkurs 130 cm z wynikiem 8 pkt karnych.