Od piątku w Barłominie zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Polski Kuców w ujeżdżeniu. Trzydniowe zmagania zadecydowały o tegorocznych medalach. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach – Młodzików i Juniorów na kucach. Zawodnicy powalczyli także w Pucharze Polski Kuców oraz Pucharze Polski Młodzików.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Kuców zwyciężyła reprezentantka KS Centurion Ivette Czok. Zawodniczka startowała na kucu ELDOM, a sumaryczny wynik jaki uzyskali po trzech dniach zmagań to 200,348%. Miejsce drugie, z niewiele niższym wynikiem sumarycznym, zajęła Wiktoria Celińska-Spodar. Jej przejazdy na kucu LA’MARCEL sędziowie ocenili w sumie na 200,209%. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Martyna Baściuk startująca na wałachu ORCHARD SPIRIT OF TESIO. Wynik jaki uzyskali w Pucharze Polski Kuców to 199,036%

Puchar Polski Młodzików zakończył się wygraną Toli Wawrzkiewicz. Zawodniczka startowała na dwóch koniach - ogierze HALNY i klaczy ISGAAR. Sumaryczny wynik z lepszych przejazdów, jaki pozwolił na zwycięstwo tej zawodniczce to 234,000%. Miejsce drugie wywalczyła Wiktoria Cwalina, która również startowała na dwóch kucach – wałachu SZOGUN i ogierze JOLY’S GOLDFEVER. Po trzech dniach zmagań uzyskała wynik 221,750%. Na miejscu trzecim uplasowała się Lena Kamińska. Sumaryczny wynik, jaki uzyskała w przejazdach na kucu KLIPER, to 221,000 %.

Złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików wywalczyła Pola Guerquin-Koryzma. Tytuł mistrzowski zdobyła w przejazdach na kucu DRUH HROBY HRON, które sędziowie ocenili w sumie na 225,615%. Srebrny medal trafił w tym roku do Antoniny Krzyżak. Zawodniczka startowała na wałachu DIAMOND DE LUXE. Sumaryczny wyniki jaki uzyskała ta para to 212,621%. II Wicemistrzynią została Jolanta Kóska która w Mistrzostwach startowała na dwóch koniach – wałachu ROYAL oraz klaczy KLEO. Sumaryczny wynik zawodniczki, jaki pozwolił na zdobycie brązowego medalu, to 211,673%.

Tytuł mistrzowski w najpoważniejszej kategorii, Juniorów na kucach, zdobyła Ewa Golubińska. W tegorocznych Mistrzostwach  startowała na dwóch kucach – wałachu LEUNS VELD’S WINSTON oraz klaczy DELICIOUS PP. Sumaryczny wynik jaki uzyskała ze swoich lepszych przejazdów, który zapewnił jej złoty medal, to 210,610%. Na drugim miejscu podium stanęła Natalia Plata. Ta zawodniczka również startowała na dwóch koniach – kucu HOT CHOCOLATE oraz wałachu MINISTER. Przejazdy zawodniczki, które pozwoliły na zdobycie srebrnego medalu, sędziowie ocenili w sumie na 203,776%. Brązowy medal zdobyła Tatiana Bierieżnow. Tytuł II Wicemistrzyni wywalczyła w przejazdach na kucu GLUCKSPLIZ, a sumaryczny wynik jaki uzyskali w Mistrzostwach to 203,043%.