W Gorla Minore rozegrała się dzisiaj walka o drużynowe medale w kategoriach dzieci i młodych jeźdźców.  Polskie dzieci zajęły ostatecznie 7 miejsce, a do indywidualnego finału zakwalifikowały się dwie nasze amazonki.

ME Skoki przez przeszkody, Gorla Minore (ITA)

Jako pierwsza w drugim nawrocie zespołowego konkursu w kategorii dzieci wystartowała Nadia Lehmann na klaczy Silver Star. Para ta ponownie pokonała parkur bez błędów i tym samym zapewniła sobie start w jutrzejszym finale indywidualnym. Również Alicja Kosmol na klaczy Clearwater PP ukończyła swój przejazd bez punktów karnych. Jeden błąd w dzisiejszym starcie miała Paulina Słoniec dosiadająca klaczy DIE KLEINE LADY. Natomiast mniej udany przejazd miała Małgorzata Babczyńska, która na klaczy HAPPYLINA uzyskała wynik 20 pkt. Tym samym zespół Polski ukończył tegoroczne Mistrzostwa Europy z wynikiem 12 pkt. co pozwoliło na zajęcie 7 miejsca w klasyfikacji. A przypomnijmy, że w tej kategorii startowały 23 drużyny.

Nadia Lehmann i Silver Star

Alicja Kosmol i Clearwater PP

Trzy zespoły ukończyły konkurs z wynikiem 4 pkt. i tym samym o klasyfikacji medalowej musiała zadecydować rozgrywka. Ostatecznie złoty medal wywalczyli reprezentanci Niemiec, srebrny medal trafił do zawodników z Francji, a brąz trafił do zawodników z Wielkiej Brytanii.

W jutrzejszym finale indywidualnym dzieci zobaczymy dwie polskie pary – Nadię Lehmann oraz Paulinę Słoniec, która po trzech startach ma na koncie 8 pkt.

Drużyna młodych jeźdźców nie zakwalifikowała się co prawda do drugiego nawrotu, ale polscy zawodnicy wystartowali w nim indywidualnie. Bardzo dobry przejazd zanotowała dzisiaj Lena Maruszak na wałachu JETOULON VAN DE RIETVENNE. Para ta nie miała błędów na parkurze, ale za przekroczoną normę czasu otrzymała 3 pkt. Wynik końcowy zawodniczki w ME to 26,66 pkt i 49 miejsce. Pozostałe polskie pary ukończyły swoje przejazdy z większym bagażem punktowym - Juliana Suska na klaczy CASCADEUCE uzyskała wynik 13 pkt. (30,45 pkt./58 m.), Maximilian Parkitny na ogierze FERRARI K miał 15 pkt. (30,53 pkt./59 m.), Natalia Kubik na klaczy ZINE BLUE zakończyła przejazd mając 22 pkt. (57,43 pkt./73 m.).

Relacja: TUTAJ

ME Ujeżdżenie, Młodzi Jeźdźcy i U25, Pilisjászfalu (HUN)

Dzisiaj rozegrano pierwszą część konkursu indywidualnego w kategorii młodych jeźdźców. I na czworoboku zaprezentowała się m.in. Maria Stelmaszyk na wałachu DESPACITO. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 66,863% co obecnie daje 18 miejsce w klasyfikacji. Jutro odbędzie się druga część konkursu.

Maria Stelmaszyk i DESPACITO

Również konkurs Grand Prix w kategorii U25 został podzielony na dwie części. W tej dzisiejszej wystartował Filip Kowalski na klaczy BEL FLEUR, który z wynikiem 66,410% zajmuje obecnie miejsce 10.