Drugi konkurs Mistrzostw Europy w skokach przez przeszkody przyniósł zmiany na pozycjach liderów w obu klasyfikacjach.

 

 

Sporo drągów spadało podczas dzisiejszego pierwszego nawrotu konkursu drużynowego w Riesenbeck. Błędu nie ustrzegł się także Wojciech Wojcianiec, którego Chintablue delikatnie uderzył w element muru z numerem 11. Wynik końcowy tego przejazdu wyniósł ostatecznie 5 pkt. bowiem została przekroczona także norma czasu. Wojciech Wojcianiec zajmuje po dwóch konkursach 24 miejsce z wynikiem 8,44 pkt.

 

 

Jedną zrzutkę miał także wczorajszy zwycięzca konkursu szybkości Dawid Will/GER na wałachu C Vier. Tym samym para ta spadła w klasyfikacji na 11 pozycję. Nowym liderem jest obrońca tytułu Martin Fuchs/SUI na wałachu Leone Jei, który ma na koncie 1,31 pkt. Na miejsce drugie awansował Christian Kukuk/GER dosiadający ogiera Mumbai (1,93 pkt.). Trzeci jest Rolf-Göran Bengtsson/SWE na ogierze Ermindo W (1.96 pkt.).

 

W klasyfikacji zespołowej na prowadzeniu jest teraz ekipa Szwajcarii z wynikiem 5,47 pkt. Martin Fuchs, Steve Guerdat na Albfuehren's Maddox oraz Elian Baumann na Campari Z pokonali dzisiejszy konkurs bez błędów. Jedną zrzutkę miał Bryan Balsiger na AK’s Courage, ale jego wynik nie jest brany pod uwagę.

 

Wideo: TUTAJ

 


Miejsce drugie utrzymała ekipa gospodarzy. Obok Christiana Kukuka bezbłędnie parkur pokonał także Andre Thieme na klaczy DSP Chakaria. Dawid Will zjechał z parkury z wynikiem 4 pkt. a Marcus Ehning na ogierze Stargold miał 5 pkt.

 

Na trzecie miejsce spadł zespół Szwecji. W tym zespole tylko Rolf-Göran Bengtsson pokonał dziś parkur bezbłędnie. Pozostali zawodnicy - Douglas Lindelöw na Casquo Blue, Angelica Augustsson Zanotelli na Kalinka van de Nachtegaele i Peder Fredricson na Catch Me Not S mieli po jednej zrzutce. Tym samym Szwecja ma teraz 11,59 pkt. Na kolejnych miejscach sklasyfikowane są zespoły Belgii (17,34), Irlandii (20,73), Francji (21,15), Danii (29,45), Wielkiej Brytanii (33,18), Hiszpanii (34,52) i Austrii (36,21). I te zespoły wystartują w jutrzejszym nawrocie.

 

Drugi nawrót rozpocznie się jutro o godzinie 13:00.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Fot. FEI/Christophe Taniere