Indywidualny sukces odniósł dzisiaj Patryk Skrzyczyński, który po bezbłędnym przejeździe awansował do finału ME Juniorów. Młodzi Jeźdźcy rywalizację drużynową w skokach ukończyli na 11 miejscu, a w ujeżdżeniu na 13.

ME-B Kronenberg (NED)

Drużynowo Juniorzy rywalizację zakończyli już wczoraj, bo do drugiego nawrotu awansowało 10 najlepszych zespołów, a Polska po wczorajszym, pierwszym nawrocie, zajmowała 14 miejsce. Drugi nawrót konkursu drużynowego to dla indywidualnych zawodników rywalizacja o awans do finału. Szanse na start finale miał przede wszystkim Patryk Skrzyczyński, który po wczorajszym konkursie, razem z ogierem Jerico, zajmował 24 miejsce. Zawodnik doskonale wykorzystał swoją szansę, parkur pokonał bezbłędnie i z wynikiem 6,01 pkt awansował do finału z 13 miejsca. Dwa błędy w dzisiejszym konkursie miała Julia Ganowska startująca na ogierze Jornian Blue F. Daria Pietrzak razem z klaczą Unica-K miały dzisiaj trzy zrzutki, a Mikołaj Szurman, na klaczy Miss Caretino MNM, 8 pkt z parkuru, w tym za wyłamanie, co w połączeniu z przekroczoną normą dało łącznie 19 pkt karnych.

Patryk Skrzyczyński i Jerico

Drugi z konkursów ME Młodych Jeźdźców, a jednocześnie pierwszy nawrót finału drużynowego, był konkursem dokładności w którym przeszkody miały wysokość 150 cm. Potocznie mówiąc, było co skakać, a jak bardzo to z pewnością odzwierciedlają wyniki. Jedynie 8 par z 84 startujących pokonało ten parkur bezbłędnie, a tylko trzy kolejne miały po 1 pkt za czas. W tej grupie nie znalazła się niestety żadna polska para. Z konkursem najlepiej z naszych poradziła sobie Aleksandra Kierznowska, która na klaczy Badorette miała dwie zrzutki. Dwa błędy przytrafiły się też Natalii Sydow startującej na wałachu First One. Ta para dodatkowo przekroczyła normę czasu co dało łącznie 9 pkt karnych. Amazonki po dwóch konkursach mają na koncie odpowiednio 12,8 pkt oraz 11,8 pkt. Lena Maruszak dosiadająca wałacha Jetoulon van de Rietvenne miała łącznie 15 pkt karnych, w tym 7 za przekroczoną normę (łącznie 26,23 pkt). Mikołaj Barański na wałachu Juggle Baraka nie ukończył niestety przejazdu z powodu upadku, a Juliana Suska z klaczą Cascadeuce zrezygnowały ze startu w tym konkursie. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 11 miejsce z łącznym wynikiem 48,43 pkt. Jutro o 14:30 zawodnicy powalczą o awans do finału indywidualnego. Największe szanse mają na to Natalia Sydow i Aleksandra Kierznowska, które zajmują 23 i 25 miejsca w klasyfikacji.

Relacja TUTAJ

ME-A St. Margarethen (AUT)

W drugiej części konkursu drużynowe ME MJ wystartowały dwie polskie amazonki. Dobrze w konkursie zaprezentowała się Natalia Plata, która w starcie na hanowerskim wałacha Dolcetto uzyskała wynik 68,765%. Pozwoliło to uplasować się na 20 miejscu w końcowej klasyfikacji. Julia Jokiel dosiadająca wałacha rasy KWPN J'Adore została oceniona na 66,029% i zajęła 41 miejsce. Zespołowo, w połączeniu z wczorajszym przejazdem Klaudii Hałeły, te wyniki dały Polsce 13 miejsce w klasyfikacji drużynowej (197,382%). W konkursie zwyciężyła Lucie-Anouk Baumgürtel (GER) na wałachu ZINQ Hugo FH z wynikiem 74,000%, a złoto wywalczyła drużyna Niemiec łącznie uzyskując 220,382%.

Jutro i pojutrze zawodniczki powalczą w konkursie indywidualnym o start w niedzielnym finale freestyle, do którego awansuje 18 najlepszych par. Jutro o 8:24 wystartuje Julia Jokiel. Starty w konkursie indywidualnym pozostałych dwóch amazonek zaplanowane są na sobotę.