Zakończyła się pierwsza część konkursu Grand Prix tegorocznych Mistrzostw Europy. Kolejne medale rozdane zostały w para-ujeżdżeniu.

To był naprawdę dobry przejazd! Beata Stremler na 10-letnim wałachu Fairplay zajmuje na ten moment 17. miejsce w klasyfikacji z wynikiem 69,643%. Na ten wynik wpływ miały m.in. bardzo dobrze wykonane elementy w kłusie, zatrzymanie i cofanie, które były jednymi z najlepszych w konkursie, stęp wyciągnięty oraz bezbłędnie wykonane zmiany co dwa i jedno tempo. Fairplay pokazał po raz kolejny, że jest koniem wysokiej klasy, ale też potrzebuje jeszcze trochę czasu by się wzmocnić i przejąć więcej ciężaru na zad. To było szczególnie widać w piaffach oraz w piruetach. Ale nie zapominajmy, że to jeszcze bardzo młody koń, który dopiero w tym roku rozpoczął starty na zawodach międzynarodowych.

Beata Stremler na Fairplay

Po pierwszej połowie na prowadzeniu w klasyfikacji indywidualnej jest Carl Hester/GBR, którego przejazd na wałachu Fame oceniony został na 78,540%. Miejsce drugie zajmuje na ten moment Isabell Werth/GER dosiadająca wałacha DSP Quantaz (77,174%), a na trzeciej pozycji Jest Matthias Alexander Rath/GER z ogierem Thiago GS (74,845%).

W klasyfikacji zespołowej na prowadzeniu jest Wielka Brytania, a na kolejnych miejscach znajdują się Niemcy i Dania, dla której punktował dzisiaj Andreas Helgstrand z ogierem Jovian (74,410%).

Jutro o 9:30 rozpocznie się druga część konkursu i po jej zakończeniu poznamy drużynowych medalistów  oraz zespoły, które wywalczyły kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie.

O kolejne medale ME walczyli dzisiaj zawodnicy para-ujeżdżenia. Bardzo dobry przejazd w klasyfikacji Grade IV zaprezentowała Monika Bartyś startująca na 16-letnim wałachu Caspar. Wynik 70,861% pozwolił reprezentantce Polski uplasować się na 7. miejscu w klasyfikacji. Na miejscu 12 dzisiejszy konkurs ukończył Dominik Ast, którego przejazd na klaczy Femme de Matcho oceniono na 63,389%.