Środa 14 sierpnia 2019 roku przyniosła w ośrodku LKS Stragona Strzegom rywalizację drużynową pierwszej grupy młodych zawodników, startujących w dyscyplinie ujeżdżenia. Niestety, pech nie opuścił polskiej amazonki, Ewy Golubińskiej.

 

Tuż przed Mistrzostwami Europy Kuców jakie rozpoczęły się dzisiaj w ośrodku jeździeckim LKJ Stragona Strzegom, koń Ewy Golubińskiej, 12-letni wałach Leuns Veld’s Winston doznał kontuzji i amazonka przyjechała do Morawy pod Strzegomiem z rezerwowym koniem, 13-letnią klaczą Delicious PP. Klacz bez problemów przeszła wczorajszy przegląd weterynaryjny. Niestety w trakcie przygotowania do dzisiejszego startu klacz potknęła się w galopie i zakulała. Tym samym Ewa Golubińska zakończyła swój tegoroczny udział w Mistrzostwach Europy kuców.

Warto przypomnieć, że na awans do finału tej amazonki startującej na swoim podstawowym koniu liczył trener Kadry Narodowej w młodzieżowych kategoriach, Andrzej Sałacki. 

 

Po pierwszym dniu rywalizacji w dyscyplinie ujeżdżenia, w indywidualnej klasyfikacji na czele stawki znajduje się duńska amazonka Liva Addy Guldager Nielsen, która startując na 11-letnim wałachu D'Artagnan 187, zjechała z czworoboku z wynikiem 76,029%.
Z członków polskiej ekipy wystartowała dzisiaj również Maria Walczyńska-Graczyk, która w swoim debiucie na ME, startując na 14-letniej klaczy Merci uplasowała się z wynikiem 64,800% na 24 miejscu.

 

W dniu jutrzejszym rozegrana zostanie druga część pierwszego konkursu drużynowego w ujeżdżeniu oraz do walki przystąpią zawodnicy startujący w skokach i WKKW (próba ujeżdżenia).

 

Zapraszamy na internetową relację od godziny 08:00.

 

Pełne wyniki TUTAJ

 

Na zdjęciu: Maria Walczyńska-Graczyk na klaczy Merci
fot. Leszek Wójcik