Przez trzy kolejne lata ośrodek LKS Stragona Strzegom będzie organizatorem Mistrzostw Europy Kuców w trzech dyscyplinach.

 

Taka decyzja zapadła podczas Walnego Zgromadzenia FEI, które od kilku dni odbywa się w Moskwie. Międzynarodowa Federacja Jeździecka miała problem ze znalezieniem ośrodka, który w 2020 roku chciałby gościć u siebie najlepszych młodych europejskich zawodników w kategorii kuców, ponieważ nie zgłoszona została żadna kandydatura. Ostatecznie zadecydowano, że Strzegom będzie organizatorem ME w latach 2020, 2021 i 2022. Wiadomo już, że Mistrzostwa Europy Kuców w 2020 roku odbędą się w dniach 15-19 lipca.

 

Ośrodek w Morawie ma ogromne doświadczenie jako organizator zawodów jeździeckich na najwyższym poziomie. W 2017 roku rozegrane zostały tam Mistrzostwa Europy seniorów w WKKW a po raz pierwszy ME Kuców rozegrane zostały tam w sierpniu tego roku.

 

Po tegorocznych bardzo udanych ME, które odbyły się u nas w tym roku i które nam się bardzo podobały z organizacyjnego punktu widzenia, postanowiliśmy podjąć rozmowy z FEI. Chcieliśmy by ME odbywały się u nas przez 3 kolejne lata i ostatecznie udało nam się dojść do porozumienia z FEI, która doceniła naszą dotychczasową pracę oraz doświadczenie i przyznała nam organizację ME Kuców na lata 2020-2022. Przyznać trzeba, że przeprowadzenie takiej imprezy, gdzie jednocześnie odbywa się kilka dyscyplin, nie jest łatwym przedsięwzięciem. Dlatego też nie jest łatwo znaleźć ośrodki, które mają odpowiednią infrastrukturę i chcą się podjąć takiego wyzwania. Dzięki naszej wieloletniej już współpracy z FEI mogliśmy wypracować formułę, która będzie możliwa do organizacji przez trzy lata. – powiedział nam Marcin Konarski.