Zakończyła się rywalizacja drużynowa ME Juniorów w ujeżdżeniu. Nasza reprezentacja w trzyosobowym składzie zajęła 9 miejsce. 20 miejsce indywidualnie wywalczyła Natalia Plata. Zwyciężyła drużyna Niemiec z łącznym wynikiem 222,243%.

 

Konkurs drużynowy rozpoczął się już wczoraj. W pierwszej części oglądaliśmy przejazd Dionizego Polikowskiego. Zawodnik dosiadający wałacha rasy KWPN Charmeur ukończył swój start z wynikiem 65,606%. Dzisiaj na czworoboku pojawiły się pozostałe dwie reprezentantki Polski. Najpierw wystartowała Aleksandra Błachno razem z holsztyńskim wałachem Travenort's Diabolo. Ten przejazd oceniono na 66,485%. Jako trzecia w drużynie wystartowała Natalia Plata na hanowerskim wałachu Dolcetto. Para zaprezentowała się najlepiej z naszych kadrowiczów, uzyskując wynik 70,121%, co przełożyło się na 20 miejsce indywidualnie w konkursie.

 

 

 

Łączny wynik naszej drużyny to 202,212%. Dało to 9 miejsce na 13 startujących drużyn. W rywalizacji zespołowej zwyciężyła reprezentacja Niemiec z wynikiem 222,243%. W tej drużynie startowała też indywidualna zwyciężczyni konkursu, Allegra Schmitz-Morkramer na hanowerskim ogierze Libertad. Ten przejazd sędziowie ocenili na 75,758%. 


W czwartek, w pierwszej części konkursu indywidualnego zaprezentują się Dionizy Polikowski oraz Aleksandra Błachno. Natalia Plata na czworobok wróci w piątek w drugiej części konkursu. Konkurs indywidualny jest też kwalifikującą do finału Freestyle, gdzie zaprezentuje się 18 najlepszych par. Jutro swoją rywalizację rozpoczną także zawodnicy WKKW. Próba ujeżdżenia również podzielona jest na dwie części i zostanie rozegrana w czwartek oraz w piątek. Nieznane są jednak jeszcze dokładne godziny startów naszych reprezentantek. 


Relacja TUTAJ


Wyniki (godzina rozpoczęcia +1) TUTAJ

 

fot. Łukasz Kowalski