Fantastycznie w Mistrzostwach Europy juniorów jeździ Natalia Plata. W konkursie zespołowym miejsce 20, a dzisiaj, z wynikiem ponad 71%, 13 miejsce w konkursie indywidualnym i awans do sobotniego konkursu Freestyle. 

 

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Ujeżdżeniu z pewnością zapadną nam w pamięć. Oprócz 9 miejsca drużyny, co jest najlepszym dotychczasowym wynikiem ekipy, to w finale Freestyle zobaczymy polską parę. Tego dokonała 17-letnia Natalia Plata dosiadająca hanowerskiego wałacha DOLCETTO. Para już w konkursie drużynowym zaprezentowała się bardzo dobrze, uzyskując wynik ponad 70% i zajmując 20 miejsce. Dzisiaj pojechali jeszcze lepiej. W programie indywidualnym uzyskali 71,176% i z miejsca 13 awansowali do ścisłego finału ME, konkursu Freestyle. Ten rozpocznie się już jutro o 15:00 czasu polskiego. 

 

 


Pozostałe dwie pary reprezentujące Polskę zakończyły już swoje zmagania. Wczoraj w programie indywidualnym Dionizy Polikowski na wałachu rasy KWPN CHARMEUR uzyskał wynik 65,706%, a Aleksandra Błachno na holsztyńskim wałachu TRAVENORT’S DIABOLO ukończyła przejazd z wynikiem 65,029%, co dało odpowiednio 39 i 43 miejsce w konkursie. Złoto indywidualnie wywalczyła Allegra Schmitz-Morkramer (GER) na ogierze LIBERTAD z wynikiem 77,030% i jest to ich drugi złoty medal w trakcie tych ME. 

 

Rywalizację w ME WKKW rozpoczęły już też dwie polskie juniorki. Weronika Król na irlandzkim wałachu GREENLINE dość dobrze zaprezentowała się na czworoboku. Do jutrzejszej próby terenowej przystąpi z wynikiem 33,6 pkt karnego. Ewelina Falkowska na klaczy rasy SP JUSIS ukończyła tę próbę z wynikiem 37,9 pkt karnego. Jutro przed zawodniczkami wcześniej wspomniana próba terenowa, która w WKKW zawsze przynosi wiele zmian. Ewelina wystartuje o 11:03, a start Weroniki zaplanowany jest na 12:00. 


Relacja TUTAJ


Wyniki (godzina rozpoczęcia +1) TUTAJ

 

fot. Łukasz Kowalski