Dzisiaj w szwajcarskim Avenches rozpoczęły się Mistrzostwa Europy seniorów w WKKW.

 

 

Polska reprezentowana jest na tych zawodach tylko przez jedną zawodniczkę. A jest nią Małgorzata Korycka dosiadająca 10-letniej klaczy Canvalencia (OLD, Verdi TN – Contender). Ta 29-letnia amazonka ma już za sobą starty w ME w kategoriach młodzieżowych jednak w rywalizacji seniorów jest jej to pierwszy start. Podczas dzisiejszego przejazdu w próbie ujeżdżenia niestety wkradło się kilka błędów, które okazały się dość kosztowne. A szkoda bo przejazd ogólnie był bardzo poprawny i wiele elementów ocenionych zostało na 6,5-7 pkt. Wynik końcowy Małgorzaty Koryckiej i Canvalencii to 36,1 pkt. co daje 28 miejsce po pierwszej części ujeżdżenia.

 

Bycie na takiej imprezie to zawsze wielkie przeżycie, w tym roku mam okazję obserwować taką imprezę w innej roli - szefa ekipy. Dzisiejszy przejazd był odrobine nerwowy ale to pierwsze tak duże zawody tej pary. Gosia pojechała cały przejazd bardzo aktywnie, niestety odrobina nerwowości jaka ogarnęła Valencie po wjeździe w szranki spowodowała rozkojarzenie w pierwszych 2 ruchach. Reszta przejazdu była już bardzo dobra, ale niestety po błędach z początku ciężko było odbić się na lepszy wynik. Oglądaliśmy dzisiaj już dwukrotnie kros, również możemy liczyć na pomoc Andreasa Dibowskiego, który daje wiele cennych uwag. Jutro mamy dzień przerwy, a w sobotę ruszamy do walki na krosie. - tak dzisiejszy dzień skomentował Jan Kamiński.

 

W klasyfikacji indywidualnej na prowadzeniu jest Brytyjka Nicola Wilson na wałachu JL Dublin. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 20,9 pkt. Na drugim miejscu znajduje się druga zawodniczka „z wysp” – Piggy March, która na wałachu Brookfield Inocent uzyskała 23,3 pkt. Miejsce trzecie zajmuje Andreas Dibowski/GER na klaczy FRH Corrida z wynikiem 25,6 pkt.

 

W klasyfikacji zespołowej prowadzi Wielka Brytania, która po przejazdach dwóch amazonek ma 44,2 pkt. Na miejscu drugim znajduje się Francja (56,0 pkt.) a na trzeciej pozycji plasuje się zespół Niemiec (57,1 pkt).

 

Jutro rozegrana zostanie druga połowa konkursu ujeżdżenia, która rozpocznie się o godzinie 10:00.

 

Wyniki: TUTAJ

na zdjęciu od lewej: Weterynarz - Karolina Radwańska,  Luzak - Ola Śliwińska oraz Małgorzata Korycka