W obu klasyfikacjach Mistrzostw Europy w WKKW prowadzą reprezentanci Wielkiej Brytanii.

 

 

Niestety dzisiejszej próby terenowej nie ukończyła Małgorzata Korycka. Jej klacz Canvalencia poślizgnęła się w zakręcie po przeszkodzie numer 15 co spowodowało upadek i eliminację. Na szczęście zarówno amazonka jak i koń nie odniosły żadnych obrażeń. Szkoda ponieważ do tego momentu polska para pokonała wszystkie przeszkody bezbłędnie i w dobrym tempie.

 

Po krosie na prowadzeniu w klasyfikacji indywidualnej jest Nicola Wilson/GRB na holsztyńskim wałachu JL Dublin. Para ta pokonała kros bezbłędnie i w normie czasu dzięki czemu utrzymała wynik z ujeżdżenia 20,9 pkt. Na drugie miejsce spadła Ingrid Klimke/GER na wałachu SAP Hale Bob OLD. Obrończyni tytuły miała niewielkie spóźnienie za co otrzymała 1,2 pkt. Tym samym jej wynik po dwóch próbach to 21,4 pkt. Na trzecie miejsce awansował Maxime Livio/FRA na Api du Libaire, który również otrzymał 1,2 pkt. za przekroczenie normy czasu i obecnie ma na swoim koncie 22,5 pkt. Na miejscach 4 i 5 plasują się dwie reprezentantki Wielkiej Brytanii – Piggy March na Brookfield Inocent (23,3 pkt) i Sarah Bullimore na Corouet (23,6 pkt). Miejsce szóste zajmuje Michael Jung/GER dosiadający 9-letniego wałacha fischerWild Wive (23,9 pkt).

 

Liderem w klasyfikacji drużynowej jest Wielka Brytania z wynikiem 69,1 pkt. Miejsce drugie zajmują Niemcy, którzy po krosie na koncie mają 78,4 pkt. Trzecie miejsce z dość dużą stratą do liderów zajmuje ekipa Francji, która ma obecnie 96,8 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/Richard Juilliart