Zawodników w ogólnopolskich konkursach skoków przez przeszkody oglądaliśmy w ten weekend w Sosnowicach. Konkurs Grand Prix ośrodka Riding Center Sosnowice tym razem wygrał Mateusz Tyszko.

Konkurs Grand Prix w Sosnowicach rozegrano w tym tygodniu na przeszkodach o wysokoÅ›ci 140 cm, a o zwyciÄ™stwie zadecydowaÅ‚a tu rozgrywka. Do niej zakwalifikowaÅ‚o siÄ™ 5 par, ale tylko jedna zachowaÅ‚a tam czyste konto. Autorem jedynego, podwójnie bezbÅ‚Ä™dnego przejazdu byÅ‚ Mateusz Tyszko, który triumfowaÅ‚ w tym konkursie razem z klaczÄ… rasy KWPN JAMINKA P. Ten zawodnik wygraÅ‚ konkurs DR też wczoraj, ale na klaczy LACRIMA. Drugie miejsce w dzisiejszym GP zajÄ…Å‚ Marek WacÅ‚awik dosiadajÄ…cy waÅ‚acha ALVISTO VAN'T BERGERVEN Z. Ta para z kolei triumfowaÅ‚a w najwyższym piÄ…tkowym konkursie. Podium niedzielnego finaÅ‚u zamknÄ…Å‚ Krzysztof ZÅ‚ocki w starcie na klaczy SR CLAIRIS.

W finałowym konkursie Średniej Rundy 130 cm najlepsza okazała się Magda Kamińska-Kumorek startująca na holsztyńskiej klaczy CHAVIVA SR. Drugie miejsce zajęła Natalia Kluska dosiadająca holsztyńskiej klaczy DIATHLET, a podium tego konkursu zamknął Mateusz Tyszko, tu w starcie na belgijskiej klaczy SONORA 111.

Finał Małej Rundy na poziomie 120 cm wygrała 14-letnia Alicja Kosmol dosiadająca klaczy rasy KWPN FEREUSA. Drugie miejsce wywalczyła Julia Hnat razem z klaczą ALL IN MY HEART ZW Z, a trzecie miejsce zajął Kacper Niewiadomski startujący na klaczy rasy KWPN MIRACLE. Najlepszy w finale Małej Rundy 115 cm okazał się Krzysztof Wójcik dosiadający wałacha rasy KWPN I'M THE BOSS W. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Najdzionek startujący na klaczy SPARTA DE BETZE Z, a trzecia był 15-letnia Martyna Krawiec razem z klaczą DAIQUIRI