Po raz 93 w Hamburgu rozegrany został najtrudniejszy konkurs na świecie – Derby. I po raz drugi z rzędu zwyciężył w nim Marvin Jüngel z Niemiec.

 

 

Rok temu mało kto znał tego obecnie 23-letniego zawodnika. Od zwycięstwa w Derby 12 miesięcy temu dość dużo się zmieniło w życiu tego utalentowanego zawodnika. Ale mimo tych zmian dalej pozostał sympatycznym i ciężko pracującym na swoje sukcesy jeźdźcem. Gdy w 2023 roku wygrał Derby był drugim najmłodszym zwycięzcą tego konkursy w historii. Teraz wpisał się na karty historii jako najmłodszy dwukrotny z rzędu zwycięzca. I dołączył do grona 9 innych zawodników, którzy także tego dokonali. A są to m.in. Fritz Thiedemann/GER, Hugo Simon/AUT, Andre Thieme/GER Toni Hassmann/GER czy Nelson Pessoa/BRA, który Derby wygrał łącznie 5 razy.

 

 

Tak jak rok temu do rozgrywki zakwalifikowały się dwie pary. Ale była też trzecia, która ukończyła swój przejazd bez błędów na przeszkodach. Stefan Jansen/GER na swoim 18-letnim wałachu Cyrus L pokonali parkur w bardzo dobry stylu. Ale tempo przejazdu było zbyt wolne by zmieścić się w normie czasu (188 s) i dlatego w wynikach znajduje się 7 pkt. za jej przekroczenie. Ten wynik dał im 7 miejsce w klasyfikacji.

 

W statystykach Derby skrzętnie notuje się bezbłędne przejazdy. Ten z numerem 162 należy od wczoraj do Frederica Tillmanna/GER i wałacha DSP Comanche VL. Dwa lata temu para ta zajęła drugie miejsce za Cassandrą Orschell i klaczą Dacara E. Wczoraj w rozgrywce Tillmann od początku postawił na wysokie tempo i ukończył swój przejazd w doskonałym czasie 49,88 s. Niestety błąd na ostatniej przeszkodzie otworzył drzwi do zwycięstwa drugiemu zawodnikowi w rozgrywce, Marvinowi Jüngel, który na klaczy Balou’s Erbin OLD zanotował „zerowy” przejazd z numerem 163. Jüngel widział, że nie ma szans pojechać szybciej i postawił na dokładność. Co prawda jego klacz dotknęła kilka drągów, na szczęście żaden z nich nie spadł. Wolniejsza jazda spowodowała przekroczenie normy czasu co oznaczało 2 pkt. I ten wynik oznaczał, że w 93 Derby zwycięzcą został Marvin Jüngel.

 

Na miejscu trzecim uplasował się Emeric George/FRA, który na klaczy Dune du Ru maił najszybszy przejazd z wynikiem 4 pkt. Trzy inne pary miały taki sam wynik punktowy i uplasowały się na miejscach 4-6: Thilo Schulz/GER na wałachu Zeppelin, Simon Heineke/GER na wałachu Cordillo i Alexander Butler/IRL na ogierze Pico. 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Sportfotos-Lafrentz.de