W 2017 roku środowisko jeździeckie obiegła informacja o Postępowaniu dyscyplinarnym oraz sprawie sądowej przeciwko Marcinowi Woldańskiemu, zawodnikowi ujeżdżenia startującego na poziomie Grand Prix na poziomie Mistrzostw Polski oraz zawodów międzynarodowych, trenera wielu zawodników, w tym członków Kadry Narodowej, byłego członka Komisji Ujeżdżenia PZJ, a także organizatora zawodów międzynarodowych czy Mistrzostw Polski.

 

Marcin Woldański został oskarżony o brutalne obchodzenie się z koniem. Wokół tej sprawy narosło wiele wersji i osądów. Marcin Woldański nigdy nie odniósł się publicznie do stawianych zarzutów.

W 2022 roku sprawa ta zakończyła się prawomocnym wyrokiem uniewinniającym oraz umorzeniem postępowania dyscyplinarnego PZJ w 2023 roku. 

Marcin Woldański dopiero teraz postanowił odnieść się publicznie do tych zarzutów i opowiedzieć jak cala ta sprawa wyglądała z jego strony.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu Marcin Woldański Szczerze – opowiadającego o tym jak to wszystko się zaczęło, a także co wydarzyło się przez 5 lat.