Dziś zakończył się trzeci i ostatni tydzień zawodów Baltica Sping Tour w pięknym ośrodku w Ciekocinku.

 

W najważniejszym konkursie zawodów – Grand Prix CSI3* - zwyciężył reprezentant Luksemburga, zawodnik, który bardzo chętnie odwiedza zawody w Polsce, Marcel Ewen. Parkur, z którym zmierzyło się 38 par, okazał się bardzo wymagający. Do rozgrywki zakwalifikowało się tylko trzech zawodników, kolejne cztery pary nie miały błędów, ale punkty karne za przekroczenie normy czasu zamknęły im drogę do walki o zwycięstwo. Marcel Ewen na klaczy Chimaira PJ pojechał bardzo płynnie i szybko i ukończył przejazd w czasie 48,31 s. Miejsce drugie zajęła doskonale spisująca się na tych zawodach reprezentantka Danii, Maria Hjorth Frederiksen na klaczy Double (0/48,54 s).  Polskich kibiców najbardziej ucieszyło jednak trzecie miejsce Grzegorza Kubiaka, który dziś dosiadał ogiera Szuler. Para ta miała w rozgrywce jeden błąd w czasie 48,71 s. Podczas zawodów w Ciekocinku Szuler i Grzegorz Kubiak trzykrotnie zajmowali wysokie miejsca (2x3 oraz 1x4) w konkursach zaliczanych do Longines Ranking.

Miejsce czwarte zajął Łukasz Jończyk na Extra Dollars a piąte Michał Kaźmierczak na Wilanderze. Te dwie pary miały po 1 pkt. z parkuru podstawowego. Taki sam wynik uzyskał Rodrigo Mesquita Marinho/BRA na Edesa’s Basantos, który zajął 7 miejsce. Michał Ziębicki i First Lady uplasowali się na 8. pozycji (2 pkt.) a najszybszy przejazd z jednym błędem zanotował Jan Bobik na Chacco Amicor ZM, który zajął 9. miejsce.

 

Fot. Kamila Tworkowska

 

Również w Grand Prix CSI1* w rozgrywce znalazły się tylko 3 pary. Zwyciężyła Jenny Fehleisen/AUT na Captain Morgan (0/40,42 s), miejsce drugie zajął Marc Bettinger/GER na Calista VII (0/40,93 s) a na pozycji trzeciej uplasowała się Klaudia Danecka na wałachu Fabiano. Z wynikiem 1 pkt. konkurs ukończyli Anna Szary Ziębicka na Gentelman (6 m.) i Kamil Grzelczyk na Grace (8 m.).

Zwycięstwem Michała Kaźmierczaka na wałachu Cisall FS zakończył się konkurs o wysokości 135 cm. Dość dużo, bo 14 par pokonało obie fazy bezbłędnie a zwycięzca uzyskał najlepszy czas 27,52 s. Niewiele wolniejszy okazał się Pieter Kenis/BEL na Byzance Mail, który zajął miejsce drugie z wynikiem 27,70 s. Za nim uplasował się Marcel Ewen/LUX na Laderas Flandria (28,60 s). Na miejscu czwartym sklasyfikowany został Jan Bobik na Quaido (28,99 s) a Natalia Palmowska na Carember Me M zajęła piątą pozycję (29.03 s).

Wyniki: TUTAJ

 

fot. Kamila Tworkowska