W dniach 13-15 września 2019 roku w Ośrodku Jeździeckim Het Zwarte Water w Holenderskim De Mortel odbyły się Europejskie Mistrzostwa dla koni rasy Tennessee Walking Horse. Miło nam poinformować, że nasza reprezentantka zdobyła tam tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy.

 

Impreza rozgrywana była pod patronatem Związku TWHBEA. Sędziowała pani Carol Wakefield z USA. Barwy naszego kraju reprezentowała w Holandii 13-letnia amazonka Michalina Wnuk, która  wystartowała na 6-letnim wałachu DKF’s GoGo For Blue, którego amazonka jest właścicielką a hodowca jest pani Danuta Freiherr.

Amazonka trenuje w rodzinnej stajni niedaleko Warszawy.

 

 

Michalina startowała w konkurencji Country Pleasure division w stylu angielskim jak i western oraz prezentowała swojego konia „w reku“ w klasie Halter.

Prawdziwą próbą dzielności był przejazd ścieżką z rożnego rodzaju przeszkodami terenowymi Obstacle Trail. Nasza młoda reprezentantka zakończyła ją na drugiej pozycji.

 

Michalina rywalizowała w Holandii w klasach młodzieżowych „Youth”, jak również z dorosłymi jeźdźcami w klasach w których były oceniane 2 chody, "flat" i "running walk" jak też w klasach z 3-ma chodami, gdzie dochodził "canter".

 

Polka rywalizowała w klasyfikacji Youth European Grand Championship, startując w następujących próbach:

  • Obstacle Trail
  • Equitation w dwoch i trzech chodach
  • Halter Championship
  • Youth English Pleasure
  • Youth Western Pleasure
  • Youth English or Western Championship

 

Michalina Wnuk i DKF’s GoGo For Blue zaliczyli wszystkie próby zajmując w nich pierwsze lub drugie miejsca, co przyniosło im tytuł Młodzieżowego Grand Mistrza Europy.

 

Warto dodać, że zawody rozgrywane w Ośrodku Jeździeckim Het Zwarte Water w Holenderskim De Mortel nie były pierwszymi Mistrzostwami Europy dla koni rasy TWH. Michalina Wnuk brała udział  w Mistrzostwach Niemiec 2016 i 2017 oraz w Mistrzostwach Europy, które w roku 2017 odbywały się w Niemczech.