Zdecydowanie udany dzień odnotowała dzisiaj Małgorzata Ciszek-Lewicka, która w konkursie LR z rozgrywką wywalczyła czwarte miejsce. Podobny konkurs we Francji bezbłędnie pokonał też Andrzej Opłatek.

CSI3* Linz-Ebelsberg Spring Tour (AUT)

W sobotę w Linz rozegrano pierwsze finały, a jednym z nich był konkurs 145 cm LR, kończący zmagania w rundzie Silver Tour. Zwycięzcę konkursu wyłoniła rozgrywka, do której zakwalifikowała się jedna polska para. Była to Małgorzata Ciszek-Lewicka startująca na klaczy Daisy. W rozgrywce również udało się zachować czyste konto, a bardzo dobry czas pozwolił na zajęcie wysokiego, 4 miejsca w konkursie.

Finałowy konkurs rozegrano też w ramach CSIYH. W finale dla 5/6-latków sukces odniósł Marek Lewicki, który na ogierze rasy KWPN Narthago VDL wywalczył drugie miejsce. Bezbłędny w tym konkursie był też Maksymilian Wechta dosiadający holsztyńskiego ogiera Cordian. Ta para zajęła 8 miejsce w finale. W ramach CSIYH rozegrano też konkurs dla 7/8-latków, w którym czyste konto zachował Michał Kaźmierczak dosiadający ogiera rasy SP Classic (13 miejsce). Jeden błąd zawodnik miał w starcie na ogierze rasy KWPN Mayrock, tak samo jak Maksymilian Wechta na ogierze Eldorado i klaczy Next One.

Relacja TUTAJ

CSI3* Nancy (FRA)

W sobotę większość koni Andrzeja Opłatka miała wolne, a na parkur wyjechał jedynie holsztyński Le Cordial. Para zmierzyła się z konkursem 145 cm LR. Parkur pokonali bezbłędnie, a dobry czas przejadu pozwolił im zająć 6 miejsce w końcowej klasyfikacji.