Pierwszy niedzielny finał Mistrzostw Polski rozegrany został w kategorii dzieci. Najmłodsza grupa musiała nie tylko zmierzyć się z dwoma parkurami, ale też deszczem, który szczególnie w pierwszym nawrocie padał dość obficie. Po pierwszej części finału 6 par miało na swoim koncie po 0 pkt. i tym samym największe szanse na medale. Jednak błędy w drugim przejeździe sprawiły, że do rozgrywki zakwalifikowały się trzy amazonki. Wiadomo było, że każda z nich zdobędzie medal. Ostatecznie ten najcenniejszy w złotym kolorze wywalczyła Małgorzata Babczyńska na wałachu Pluto, która w rozgrywce nie miała błędów, a ukończyła ją w czasie 30,17 s. Medal srebrny zdobyła Paulina Słoniec dosiadająca klaczy Die Kleine Lady. Ta para także nie miała zrzutek w rozgrywce i była minimalnie wolniejsza od zwyciężczyni, kończąc swój przejazd w czasie 30,80 s. Medal w kolorze brązowym trafił do Karoliny Wernerowicz i klaczy Creme de la Bequem. Para ta miała dwa błędy na dwóch ostatnich przeszkodach w rozgrywce. Miejsce czwarte w MP dzieci zajęła Zuzanna Przybylska na klaczy Conny, która w żadnym z przejazdów nie miała błędów, ale za przekroczenie normy czasu w II półfinale otrzymała 1 pkt. i z takim wynikiem ukończyła zmagania. Pięć par ukończyło mistrzostwa z wynikiem 4 pkt.