Wszystko wskazuje na to, że w jutrzejszym Grand Prix w Spanenbergu zobaczymy trójkę polskich zawodników.

Spanenberg/GER

Nasi zawodnicy dobrze zaprezentowali się w drugim konkursie kwalifikacyjnym do jutrzejszego Grand Prix, który był zaliczany również do Longines Ranking. Maksymilian Wechta na Number One pokonał parkur bezbłędnie i zakwalifikował się do rozgrywki. Walka o jak najlepszy wynik zaowocował 8 pkt., co dało tej parze 10 miejsce w klasyfikacji. Po jednym błędzie w parkurze podstawowym mieli Jan Bobik na Chacco Amicor ZM (14 m.) i Cassandra Orschel na klaczy Dacara E (18 m.). W konkursie wystartował 59 par a zwyciężył Pius Schwizer/SUI na Balou Rubin R.

W konkursie 145 cm po dwa błędy w drugiej fazie mieli Maks Wechta na Fibonacci S i Jan Bobik na Caiero.

Bardzo dobrze w konkursie dla młodych koni (135 cm) zaprezentował się 7-letni ogier Callihall pod Maksymilianem Wechtą. Bezbłędny przejazd dał mu 10 miejsce w klasyfikacji.

Opglabbeek/NED

Najtrudniejszym konkursem dnia był ten o wysokości 145 cm, zaliczany do Longines Ranking. Po jednym błędzie mieli w nim Michał Kaźmierczak na Dame de Pique i Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni.

Bartosz Adamus i El Camp pokonali obie fazy konkursu 130 cm bezbłędnie i zajęli wysokie 6 miejsce. Natomiast Wojciech Wojcianiec na 6-letnim wałachu Ironman uplasował się na 8 miejscu w konkursie 120 cm.

Miskolc-Diósgyőr/HUN

Najlepszy wynik w zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm uzyskała Joanna Pomiankowska, która na klaczy Girl RV miała jeden błąd i zajęła 20 miejsce. W rywalizacji młodych koni (125 cm) miejsce 3 zajął Grzegorz Nowak na wałachu Sam (0 pkt.) a Marek Wacławik na klaczy Gaphira był 2 w konkursie 120 cm.

De Peelbergen/NED

Dzisiejsze próby terenowe rozgrywane podczas zawodów Dutch Open Eventing Masters nie były zbyt szczęśliwe dla naszych reprezentantów. Paweł Warszawski na klaczy Lucinda Ex Ani 4 miał wyłamanie na przeszkodzie 13b, które kosztowało go 20 pkt. Za przekroczenie normy czasu otrzymał kolejne 26,4 pkt. Tym samym spadł z doskonałego 3 miejsca po ujeżdżeniu na pozycję 21 z wynikiem 78,3 pkt.

Startująca w konkursie CCI3*-S Katarzyna Miętus na Emigrancie M została wyeliminowana po trzecim wyłamaniu.