W Leśnej Woli zawodnicy kontynuują rywalizację w zawodach ogólnopolskich. Bardzo dobrą formę podtrzymuje Magda Kamińska, wygrywając kolejny konkurs Dużej Rundy. W Dąbrówce Małej rozpoczęły się ZO-B. Na parkurze zobaczymy 180 par.

ZO-B1* Leśna Wola

W ramach zawodów ogólnopolskich rozgrywana jest również Runda Młodych Koni. W piątek najlepszym 5-latkiem okazała się klacz szlachetnej półkrwi DARK PEARL M. Na koniu startowała Joanna Marciniak, a ich przejazd sędziowie ocenili na 8,2 pkt. Najlepszym koniem z rocznika 2014 dziś był wałach rasy KWPN JACTION BREAKER RV, którego przejazd pod Joanna Pomiankowską sędziowie ocenili na 8,5 pkt.

Do pierwszego z konkursów Małej Rundy zgłosiło się 80 par. Najlepiej spośród nich zaprezentował się Paweł Kaliciński i klacz rasy SP SUN PAULA. Parkur pokonali bezbłędnie, a uzyskany czas pozwolił im na zwycięstwo. Miejsce drugie zajął junior Kacper Niewiadomski, startujący na klaczy niemieckiej hodowli CATINA BLUE FG. Para również nie popełniła błędu na przeszkodach. Trzecia w konkursie była Ewa Zimny. Zawodniczka dosiadała wałacha szlachetnej półkrwi MAXIMUS.

W konkursie Dużej Rundy Magda Kamińska ponownie nie miała sobie równych. Tym razem dosiadając klaczy rasy szlachetnej półkrwi DREAMY M triumfowała w konkursie dwufazowym. Bezbłędnie, ale w nieco wolniej, drugą fazę pokonał Antoni Strzałkowski. Drugie miejsce zajął dosiadając wałacha belgijskiej hodowli LIMELIGHT VAN HET MARESSAHOF. Na miejscu trzecim uplasowała się Michał Tyszko. Zawodnik startował na koniu VICTORY.

ZO-B Dąbrówka Mała

W konkursie Małej Rundy bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur drugiej fazy pokonał Siarhei Kazlou. Zwyciestwo odniósł dosiadając wałachu niemieckiej hodowli SANCZO. Miejsce drugie zajął 13-letni Kuba Kraśko. Zawodnik startował na wielkopolskiej klaczy ANTA MONIKA. Trzeci czas drugiej fazy uzyskał Paweł Spisak dosiadając 5-letniego holsztyńskiego ogiera CASUS.

Konkurs zwykły Średniej Rundy zakończył się zwycięstwem Marka Lewickiego. Bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur pokonał na oldenburskiej klaczy LA PEZI. Druga w tej rywalizacji była 14-letnia Iga Biegalska. Zawodniczka dosiadała oldenburskiej klaczy CARDHU. Miejsce trzecie zajął zwycięzca poprzedniego konkursu, Siarhei Kazlou startujący na wałachu szlachetnej półkrwi HATOKI.

Ostatni konkurs dnia, Dużą Rundę, rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Bezbłędnie i w najlepszym czasie parkur drugiej fazy pokonał Grzegorz Kubiak. Zwyciestwo odniósł dosiadając ogiera szlachetnej półkrwi SZULER. Miejsce drugie zajęła juniorka Weronika Wilczewska dosiadająca holsztyńskiego wałacha CASPAR MS. Para nie popełniła błędu na przeszkodach parkuru. Na miejscu trzecim uplasowała się Paweł Spisak. Zawodnik startował na 7-letnim ogierze rasy KWPN I-MARK W