Dziś zakończył się finał PLJ w Sosnowicach. Poznaliśmy wyniki całego cyklu, w którym na pierwszych stopniach podium stanęli w Rundzie Złotej Magda Kamińska-Kumorek, w Rundzie Srebrnej Kacper Niewiadomski, w Rundzie Brązowej Emilia Dratwińska, a w Rundzie Młodzieżowej Anna Pandel. Grand Prix zawodów wygrał Michał Kaźmierczak.

Na parkurze w finale Grand Prix Rundy Złotej, na którym ustawiono przeszkody o wysokości 145 cm, wystartowało 15 par. Finał odbył się bez rozgrywki, gdyż jako jedyny bezbłędnie parkur pokonał Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy KWPN KING OF ROCK, co oczywiście zapewniło parze pierwsze miejsce. Zawodnicy z drugiego i trzeciego miejsca zakończyli przejazdy z 4 punktami karnymi, więc o kolejnych miejscach zadecydował czas. W niespełna 2 s krócej przejazd ukończył Grzegorz Nowak dosiadający wałacha rasy SP LAOS KG zajmując tym samym drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Dominik Słodczyk, który startował na klaczy rasy oldenburskiej COUPANASA

W klasyfikacji całego cyklu Rundy Złotej miejsca na podium prezentowały się inaczej. Pierwsze miejsce zdobyła Magda Kamińska-Kumorek, która przynależy do Stow. KJ Preria Wilkowice. Na drugim miejscu uplasował się zawodnik z KS Jumping Team Wiercany Damian Ostręga. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Jakub Kubiak, zawodnik z KJ Łąck przy SO w Łącku.

W finale Rundy Srebrnej wzięły udział 43 pary. Na parkurze zostały ustawione przeszkody mierzące 135 cm. 9 par awansowało do rozgrywki bez punktów karnych. O pierwszym miejscu zadecydowało zaledwie 0,14 s. Najlepszy czas w rozgrywce, 40,77 s, uzyskał Grzegorz Nowak, który startował na wałachu rasy holsztyńskiej SAM, zajmując pierwsze miejsce. Drugie miejsce w finale, z czasem 40,77 s, wywalczył Mikołaj Szurman dosiadający klaczy rasy holsztyńskiej MISS CARETINO MNM, a czas 41,04 s zagwarantował trzecie miejsce Michałowi Kaźmierczakowi, który startował na klaczy rasy BWP PIPPA VD HEFFINCK

Zwycięzcą całego cyklu został Kacper Niewiadomski, który przynależy do WKJ Lublin. Na drugim miejscu podium uplasował się wyżej wymieniony Damian Ostręga z KS Jumping Team Wiercany. Trzecie miejsce na podium wywalczył Grzegorz Nowak z Fundacji KJK Zatoka.

82 pary zmierzyły się z przeszkodami o wysokości 125 cm w finale Rundy Brązowej. Do drugiej fazy zakwalifikowało się 35 par, z czego 12 z nich przejechało cały parkur bez punktów karnych. Najszybszy przejazd, który zapewnił pierwsze miejsce, należał do Michała Kaźmierczaka, który startował na wałachu rasy KWPN MAJESTIC ROCK. Z niewielka różnicą czasu, 0,5 s, na drugim miejscu uplasował się Jakub Ludvík z Czech dosiadający klaczy KAYEN-L. Trzeci najlepszy czas w tym finale uzyskał Krzysztof Wójcik, który startował na wałachu rasy KWPN I'M THE BOSS W. Klasyfikacja w całym cyklu jednak układa się inaczej.

Pierwsze miejsce na podium PLJ należy do Emilii Dratwińskiej z KJ Preria Wilkowice. Drugie miejsce na podium wywalczyła Agnieszka Szynkolewska z KJ Trachy Sośnicowice. Na ostatnim miejscu na podium uplasował się Bartosz Gotner z WKJ Lublin.

W finale Rundy Młodzieżowej zawodników do lat 15, pary zmierzyły się z parkurem, na którym ustawiono przeszkody o wysokości 115 cm. Do drugiej fazy bez punktów karnych awansowało 16 par. Połowa z nich przejechała cały parkur bezbłędnie, więc o zwycięstwie zadecydował czas. Różnicą ponad 2 s zwyciężyła Irena Bigaj dosiadająca wałacha rasy SP REPLAY R. Irena startująca z ramienia KS Faruk Niegardów Kolonia zajęła również drugie miejsce na podium w klasyfikacji całego cyklu. Drugie miejsce finału, pokonując parkur bez punktów karnych w czasie 27,98 s, zajęła Wiktoria Kaźmierska, która startowała na wałachu rasy SP BRAVE HEART. Ostatnie miejsce wywalczyła Maja Żuradzka startująca na wałachu rasy Zangersheide CHATTAHOOCHEE Z. Para ukończyła parkur w czasie 28,13 s.

Jednak w klasyfikacji całego cyklu pierwsze miejsce na podium, a tym samym zwycięstwo należy do Anny Pandel, która reprezentuje Jurajski LKJ w Udorzu. Na drugim stopniu podium stanęła wyżej wymieniona Irena Bigaj. Dzielnie ostatni stopień na podium wywalczył Bartosz Gotner, zawodnik należący do WKJ Lublin.