W ten weekend na arenie krajowej śledziliśmy jedną imprezę w randze ZO1*. Gospodarzem tego wydarzenia był KJK Szary Michałowice. Najważniejszy konkurs zawodów, Grand Prix, wygrał dzisiaj junior Maciej Handzlik.

W niedzielnym konkursie Grand Prix 140 cm oglądaliśmy tylko 11 par, ale aż 5 z nich zakwalifikowało się do rozgrywki. Tam niestety nikt nie ustrzegł się błędu, a najszybszy ,spośród zawodników z jedną zrzutką, był junior Maciej Handzlik. Zawodnik triumfował w GP dosiadając holsztyńskiej klaczy FIORA SUNRISE. Na miejscu drugim uplasował się gość z Czech Jan Zwinger, który startował na wałachu rasy KWPN I’M SPECIAL FOR JOHN . Trzecie miejsce wywalczyła Klaudia Rajtar-Wojciechowska razem z wałachem CALLETO Z. Wszystkie te pary plasowały się na podium konkursów Dużej Rundy przez cały weekend.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm zakończył się zwycięstwem reprezentanta Czech, Jana Zwingera. Tu zawodnik dosiadał hanowerskiej klaczy KESSY POLT. Miejsce drugie zajął Maciej Stopa startujący na wałachu HALZEBERG'S KRISTOFFERSON. Na miejscu trzecim uplasowała się juniorka Natalia Kluska dosiadająca holsztyńskiej klaczy CHAVIVA SR.

Konkurs finałowy Małej Rundy 120 cm zakończył się zwycięstwem Zbigniewa Kostrzewskiego, który startował na oldenburskiej klaczy KALIFORNIA HIPPICA. Na miejscu drugim uplasował się Damian Zmorek startujący na klaczy rasy KWPN KICKARA TN, a trzecie miejsce wywalczył Maciej Stopa, tym razem w starcie na małopolskiej klaczy BRENNA.