Z dość dużą przewagą piątkowy konkurs Grand Prix w ujeżdżeniu wygrał reprezentant Niemiec Frederic Wanders.

Zawody w Lyon są pierwszymi po przerwie dla Frederica Wandersa i jego 13-letniego wałacha Bluetooth OLD. Po raz ostatni para ta startowała podczas Mistrzostw Europy w Riesenbeck na początku września, gdzie razem z zespołem zdobyli srebrny medal. Za swój dzisiejszy przejazd Wanders otrzymał ocenę 77,043% co oznaczało pierwsze miejsce w klasyfikacji. „To mój drugi start w Lyon, ale pierwszy z Bluetooth. On czuje się tutaj świetnie i moim zdaniem pokazał się dzisiaj na czworoboku lepiej niż podczas ME. Był po prostu wspaniały.” Zawodnik ma nadzieję, że co najmniej tak samo dobrze pójdzie mu jutrzejszy start w konkursie Pucharu Świata.

Na miejscu drugim dzisiaj uplasowała się Nanna Skodborg Merrald/DEN,  której przejazd na ogierze Blue Hors St. Schufro oceniony został n 74,044%. Miejsce trzecie z wynikiem 73,304% zajęła Emmelie Scholtens/NED na ogierze Indian Rock.

Konkurs Pucharu Świata czyli Grand Prix Freestyle odbędzie się dzisiaj po południu. Pierwsza z 15 startujących w nim par wjedzie na czworobok o 16:10.