W tym tygodniu część polskich zawodników startuje w halowych zawodach ogólnopolskich w Lesznie. Do stajni JKS Przybyszewo tym razem zawitało prawie 200 koni. Swój sukces z poprzedniego tygodnia powtórzył Łukasz Piksa, który wygraj pierwszy z konkursów Dużej Rundy.

 

Klasycznie już, zawody rozpoczęto od konkursu Małej Rundy 1. W konkursie zwykłym, na poziomie klasy P, triumfowała 13-letnia Karolina Szpak. Zawodniczka dosiadała klaczy szlachetnej półkrwi HALLOUMI. Miejsce drugie zajęła również reprezentantka młodego pokolenia, 15-letnia Julia Walorek, która w tym konkursie dosiadała wielkopolskiej klaczy WEIDA. Trzecia w konkursie była juniorka Karolina Heydel. Amazonka startowała na oldenburskiej kaczy CHARDONNAY SZYMAWA.

 

Najlepszy czas w konkursie Małej Rundy 2 uzyskał Łukasz Piksa. Zwycięstwo dał mu bezbłędny przejazd na wałachu szlachetnej półkrwi LASER. Miejsce drugie, z niewiele wolniejszym czasem przejazdu, zajął Grzegorz Faber. Zawodnik dosiadał westfalskiej klaczy CARAMELLA. Na miejscu trzecim w tej rywalizacji uplasowała się Patrycja Ksiądz, która startowała na klaczy rasy KWPN HEIDI.

 

Konkurs klasy C, czyli Średnią Rundę, rozegrano także na zasadach konkursu zwykłego. Tu bezbłędny przejazd, w najkrótszym czasie, zaliczyła juniorka Oliwia Kosmol. W konkursie zwyciężyła dosiadając klaczy rasy KWPN FEREUSA. Na miejscu drugim uplasowała się zwycięska para z poprzedniego konkursu – Łukasz Piksa i wałach szlachetnej półkrwi LASER. Trzeci w konkursie był Marcin Bętkowski. Ten zawodnik dosiadał niemieckiego wałacha NORTON.

 

Dużą Rundę rozegrano dzisiaj jako konkurs dwufazowy. W drugiej fazie czyste konto zachowały tylko dwie pary, a najszybszy okazał się Łukasz Piksa. Zawodnik zwyciężył w konkursie dosiadając wałacha szlachetnej półkrwi LUCKY HORSE. Drugi z bezbłędnych przejazdów w drugiej fazie należał do Marcina Bętkowskiego i wałacha rasy KWPN INDIVAR. Miejsce trzecie w konkursie zajął Junior Oliwer Bule startujący na wałachu szlachetnej półkrwi C BAS. Para miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu.

 

fot. Paula Bartkowiak