W ostatni weekend czerwca, w terminie 28-30 w Gałkowie rozegrano kolejną już edycję ciekawych zawodów MES Gałkowo Masters 2019. W głownym sportowym konkursie zawodów - Grand Prix o memoriał ppłk. Ludwika Ferensteina zwyciężył Łukasz Jończyk dosiadający konia Dakota Du Bois Pinchet Z

Na drugim miejscu uplasowała się Juliana Suska startująca na klaczy Tokajer 8. Miejsce trzecie wywalczył Tomasz Klein na klaczy Ustina. Serdecznie gratulujemy!

W tym roku do Gałkowa na ogólnopolskie zawody zawitało przeszło 100 zawodników, którzy przywieźli ze sobą niemal 200 koni.

Tak więc w upalny weekend było w Galkowie gorąco nie tylko z powodu letnich upałów.

Zawody MES Gałkowo Masters to jak zawsze nie tylko zawody szczebla ogólnopolskiego, podczas których rozgrywane są konkursy dla młodych koni dające okazje do zdobycia dla nich kwalifikacji do Finału Mistrzostw Polski Młodych Koni. Zawody te, to oprócz samej rywalizacji sportowej wielkie wydarzenie towarzysko – kulturalne, któremu towarzyszy wspaniałą oprawa dodatkowych atrakcji.

Tegoroczna edycja  MES Gałkowo Masters oprócz tego, że rozegrana została na nowym, doskonałym podłożu zaoferowała przybyłym widzom wspaniałe pokazy jak między innymi: bal nocy letniej i nocny teatr konny, wieczorną kolację na wodzie oraz konkurs kapeluszy, widowiskowy konkurs specjalny powożenia, konny pokaz mody, konkurs sztafet złożonych z profesjonalnych jeźdźców, gwiazd i dzieci, pokazy koni andaluzyjskich oraz najmniejsze koniki miniaturowe w Polsce.

Nie sposób wprost wypisać wszystkich atrakcji przygotowanych przez organizatorów a przeznaczonych dla tłumnie odwiedzających Gałkowo, położone w malowniczych okolicach województwa warmińsko-mazurskiego, w powiecie piskim, w gminie Ruciane-Nida.

Sport, dodatkowe atrakcje i niezapomniana atmosfera towarzysząca każdej edycji  MES Gałkowo Masters powodują, że zarówno startujący zawodnicy jak również i widzowie już dzisiaj odliczają dni do kolejnej edycji tej imprezy.