Norma czasu przekreśliła szansę na walkę w rozgrywce GP CSI3* w Samorin, a Krzysztof Ludwiczak zajął w tym konkursie ostatecznie 8 miejsce. Dobre przejazdy oglądaliśmy w pozostały finałach, a także w jednym z konkursów CSI2* Ryga.

CSI3* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Konkurs Grand Prix, zwieńczający zawody CSI3*, miał w Samorin wysokość 150 cm. Parkur podstawowy okazał się bardzo wymagający, bo do rozgrywki zakwalifikowało się jedynie 5 z prawie 50 startujących par. W tym gronie zabrakło niestety Polaka. Najlepiej z naszych z tym konkursem poradził sobie Krzysztof Ludwiczak startujący na niemieckim ogierze NIKO. Para nie miała błędów na przeszkodach, ale dwa punkty za przekroczenie normy czasu nie pozwoliły na udział w rozgrywce. Ostatecznie zajęli 8 miejsce. Z jednym błędem z parkuru podstawowego zjechali Arkadiusz Fimmel na holsztyńskiej klaczy ELASTIQUA (16 miejsce) oraz Dawid Skiba na belgijskim wałachu ODILON VAN HET BERVIJDTHOF (18 miejsce). Zwyciężył Tamás Mráz z Węgier na klaczy BN SILVER

Krzysztof Ludwiczak i NIKO

Drugim co do wysokości najtrudniejszym konkursem był finał Big Tour CSI1* 140 cm. Tu dobrą formę zaprezentowało dwoje młodych zawodników. Na miejscu 8 uplasowała się Nell Sówka startująca na holsztyńskim wałachu DIGISPORT CARLO, a zaraz za nią uplasował się Aleksander Lewandowski na ogierze rasy KWPN L.A. STYLE K. Czas rozgrywki jaki uzyskał ten zawodnik mógł dać zwycięstwo, ale przydarzył się jeden błąd. W ramach CSI1* rozegrano jeszcze finał Middle Tour 130 cm. Tu bezbłędna była Dominika Gardas na belgijskim wałachu QUINTEN VAN'T KEIZERSHOF i zajęła 9 miejsce. Czysty przejazd odnotował tu też Krzysztof Ludwiczak, który na oldenburskim ogierze CORLANDER uplasował się 14-tym miejscu.

Dobrą formę utrzymały do końca też zawodniczki w konkursach CSIAm. Finał 115 cm Urszula Piontek ukończyła na drugim miejscu w starcie na klaczy CLASSIC VICTORY, a na klaczy RHIANNA S wywalczyła 3 miejsce. Po jednym błędzie miały dzisiaj Zofia Trela na niemieckiej klaczy CALOTTA oraz Maja Hus na belgijskim wałachu RICO VD BISSCHOP i zajęły odpowiednio 7 i 9 miejsce. Bezbłędnie nasi jeździli jeszcze w konkursie CSIYH dla 6/7-latków. Dwa zerowe przejazdy odnotował Michał Kaźmierczak. Na ogierze rasy SP CLASSIC zajął miejsce 13-te, a na ogierze rasy KWPN MAYROCK był 15-ty. Bezbłędnie jeździł też Józef Pekaniec na ogierze rasy KWPN LEONARDO DA VINCI J.P.P. (20 miejsce).

Wyniki TUTAJ

CSI3/2*/YH Riesenbeck (GER)

W Riesenbeck rozegrano dzisiaj jeszcze Grand Prix 145 cm w ramach CSI2*. Wystartował tu Mściwoj Kiecoń na irlandzkim ogierze LUIDAM QUALITY, ale zawodnik niestety zrezygnował z ukończenia przejazdu. Tego dnia bezbłędny przejazd oglądaliśmy tylko w wykonaniu Pawła Jurkowskiego, który na hanowerskim wałachu SAMBUCO 45 był 7 w konkursie 125 cm. Na oldenburskim wałachu CHACON 2 zawodnik miał jeden błąd w drugiej fazie konkursu 135 cm. Taki sam wynik uzyskał też Mściwoj Kiecoń w finale CSIYH, gdzie dosiadł 6-letniej, westfalskiej klaczy EYDA L

CSI2* Ryga (LAT)

Na zawodach w Rydze od piątku rywalizowała Aleksandra Kozłowska razem z wałachem rasy SP NABAB. Dzisiaj parze udało się odnieść sukces w finale Średniej Rundy 135 cm. Zakwalifikowali się do rozgrywki i wywalczyli tam trzecie miejsce. Czas jaki uzyskali mógł dać nawet zwycięstwo, ale z jednym błędem para musiała zadowolić się trzecim miejscem na podium.