W miniony weekend poznaliśmy nowych Halowych Mistrzów Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody. 

 


W zawodach, których głównym organizatorem Ośrodek Jeździecki UP w Lublinie, wzięło udział ponad 100 par. Część z nich zgłosiła się do konkursów mistrzowskich a inne brały udział w zawodach towarzyskich i regionalnych. Łącznie podczas dwóch dni rozegrano 34 konkursy o wysokości od 70 cm do 130 cm. 


O medale Mistrzostw Województwa walczono w 7 klasyfikacjach. Złoty medal w kategorii dzieci na kucach zdobyła Maja Wasilewska na klaczy Kilbride Melody Maker, a medal srebrny wywalczyła Nikola Gładkowska na wałachu Rawel K. Na najwyższym stopniu podium w kategorii dzieci na dużych koniach stanęła Barbara Kierych, która na klaczy Nequima nie zrobiła żadnego błędu we wszystkich czterech przejazdach. Z wynikiem 4 pkt. zmagania ukończyli Jacek Góralczyk na wałachu Mefisto (srebro) i Zoja Zuzaniuk na wałachu Cuidam de Vrendt (brąz) a także Kinga Pastuła na wałachu Faro, która uplasowała się tuż za podium na czwartej pozycji w klasyfikacji.
 

Dużym zainteresowaniem zawodników cieszyła się kategoria Open Małe, w której wystartowało 26 par. Złoty medal wywalczyła Wiktoria Dobrowolska na klaczy Bara a za nią uplasowała się Natalia Pietraszek na klaczy Reduta. Te dwie amazonki ukończyły wszystkie parkury bez błędów, a o końcowej klasyfikacji decydował lepszy czas przejazdu w drugim nawrocie niedzielnego finału. Medal brązowy zdobyła Magdalena Więckiewicz na klaczy Kraina Lodu D. Natomiast w kategorii Open Duże na podium stanęły Magdalena Wójcik startująca na wałachu Robin (złoto), Karolina Franas z ogierem Bloody Rider (srebro) i Gracja Kruk z klaczą Droma.
 

Po raz drugi w historii HMWL rozegrana została kategoria Ladies. Zwyciężyła w niej Garbriela Sokół na klaczy Banschi a obok niej na podium stanęły Wiktoria Konopka z wałachem Mer i Kaja Gawda z wałachem Nemiroff
O tym, że amazonki zdominowały zawody w nowej hali Ośrodka Jeździeckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świadczą wyniki z pozostałych dwóch kategoriach. Zawodnicy w wieku od 12 do 21 lat walczyli w kategorii „młodzieżowej”, w której zwycięstwo odniosła Natalia Michałowska dosiadająca klaczy Callia-L. Za nią uplasowały się Kalina Borys z wałachem Olimpic Quest i Emilia Tymczyszyn z ogierem Dniepr.  W kategorii seniorów złoty medal zdobyła amazonka, która ma 17 lat i jest jeszcze juniorką. Dominika Strąk na wałachu Let Me Fly zwyciężyła w pierwszym półfinale, który rozegrany był jako konkurs szybkości. Dzięki trzem bezbłędnym przejazdom w drugim półfinale oraz dwunawrotowym niedzielnym konkursie finałowym ukończyła  HMWL  z idealnym wynikiem 0 pkt. Srebrny medal wywalczyła Magdalena Erd startująca na wałachu September Hit a brązowy krążek zawisł na szyi Emilii Romanek dosiadającej wałacha Gold Champion


Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego były pierwszymi rozegranymi w nowej „Arenie Konnej”, której budowa została ukończona jesienią ubiegłego roku. A już za tydzień w tym samym miejscu odbędą się HMWL w ujeżdżeniu.
 

Wyniki: TUTAJ


Zdjęcia: Paulina Pater, Ewelina Tracz, Żaneta Tarnowska