Dawid Kubiak wygrał zaliczany do światowego rankingu konkurs w San Giovanni. Punkty do LR trafiły dzisiaj także na konto Marka Lewickiego. Adam Grzegorzewski zajął dziś w Rabacie 3 miejsce.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

O punkty do światowego rankingu zawodnicy walczyli dzisiaj w dwufazowym konkursie o wysokości 150 cm. Bez błędów swój przejazd ukończył Marek Lewicki na klaczy La Pezi, a dobry czas w drugiej części parkuru pozwolił na zajęcie wysokiego 6 miejsca. Michał Tyszko na ogierze Diarado’s Dream miał jeden błąd w pierwszej fazie.

Tak jak wczoraj bardzo dobrze na parkurach zaprezentowały się młode konie naszych zawodników. W rywalizacji 5-latków podwójne zwycięstwo odniósł Marek Lewicki, który na ogierze Narthago VDL zajął 1 miejsce, a na wałachu Nice Guy był drugi. W konkursie dla 7-latków na 8 miejscu uplasował się Michał Tyszko na ogierze CHIRON. Para ta pokonała parkur bezbłędnie.

CSI3* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Z jednym błędem Andrzej Opłatek zakończył swój przejazd w konkursie o wysokości 135 cm, w którym startował na klaczy Zero K. Parkur konkursu 120 cm nasz reprezentant pokonał na czysto na klaczy Cascalou i uplasował się na 22 miejscu.

Natalia Czernik wystartowała na dwóch koniach w konkursie dla 6-latków. Na ogierze Cool Boy Red Wine miała jeden błąd, a na ogierze More Than Special MG ukończyła przejazd z wynikiem 8 pkt.

CSI3* Autumn Mediterranean Equestrian Tour, Oliva Nova (ESP)

Dobre 9 miejsce zajęła w dzisiejszym konkursie 130 cm Maria Brańka-Borja która na wałachu Diamond 2000 Z pokonała obie fazy bezbłędnie. Na klaczy Camila 139 amazonka miała zrzutkę i uplasowała się na 17 miejscu. W innym konkursie o tej samej wysokości Maria Brańka-Borja nie miała błędów na klaczy Chloe Z co pozwoliło jej na zajęcie 19 miejsca w klasyfikacji. Wysokość 130 cm miał także konkurs w którym wystartował Krzysztof Okła na wałachu La Talent. Para ta pokonała parkur bez błędów i uplasowała się na wysokim 4 miejscu.

W dwufazowym konkursie o wysokości 120 cm na 5 miejscu uplasował się Jakub Ryczkowski na klaczy Quality Queen ( pkt.). Bezbłędny przejazd zanotowała także Natalia Zimnowodzka na klaczy Kalante, która zajęła 14 miejsce.

CSIO4*-W Morocco Royal Tour 2023, Rabat (MAR)

Jeden błąd w parkurze podstawowym konkursu Grand Prix CSI1* miał dzisiaj Adam Grzegorzewski na ogierze Qaman-Express-A. Ten wynik pozwolił na zajęcie 21 miejsca.

W popołudniowym konkursie z jokerem o wysokości 145 cm Adam Grzegorzewski wystartował na wałachu Dark Fire. Bezbłędny przejazd w połączeniu z bardzo dobrym czasem oznaczał miejsce 3 dla naszego reprezentanta.

Adam Grzegorzewski i Dark Fire

W wieczornym konkursie 150 cm Adam Grzegorzewski wystartuje na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z.

CSI2* San Giovanni (ITA)

W zaliczanym do Longines Ranking konkursie o wysokości 145 cm zwycięstwo odniósł Dawid Kubiak, który na klaczy Anastacia III pokonał parkur bez błędów i w najlepszym czasie 65,14 s. W konkursie 140 cm nasz reprezentant wystartował na ogierze Szuler, na którym miał jedną zrzutkę i zajął 26 miejsce.

Dawid Kubiak i Anastacia III

Do rozgrywki konkursu dla koni w wieku 5 i 6 lat (125 cm) Dawid Kubiak zakwalifikował się na ogierze Edy M i po kolejnym bezbłędnym oraz szybkim przejeździe uplasował się na wysokim 3 miejscu. Również w konkursie dla 6 i 7 latków (135 cm) nasz reprezentant nie miał błędów na wałachu Like A Diamond JR i uplasował się na 3 pozycji.