W ten weekend nie brakuje w Europie wydarzeń na najwyższym poziomie. Kolejny etap LGCT wystartował w Sztokholmie. We francuskim St.Tropez trwają pięciogwiazdkowe zawody Hubside Jumping

LGCT CSI5* Stockholm (SWE)

Na dobry początek CSI5* rozegrano dwufazowy konkurs 145 cm LR. Najszybszy w drugiej fazie okazał się Daniel Deusser (GER). Zawodnik triumfował w konkursie dosiadając ogiera rasy SF BINGO STE HERMELLE. Na miejscu drugim zmagania ukończył Michael G Duffy (IRL), który startował na francuskim wałachu VERTIGE DE GALARZACS. Na miejscu trzecim uplasowała się reprezentantka gospodarzy Angelica Augustsson Zanotelli. Amazonka dosiadała irlandzkiego ogiera NINTENDER STAR.

Wydarzeniem dnia była pierwszy z konkursów Global Champions League z przeszkodami o wysokości 150/155 cm. Na starcie pojawiło się 16 dwuosobowych zespołów. Jak zwykle prowadzona była też kwalifikacja indywidualna według której przyznawano punkty do Longines Ranking. W klasyfikacji drużynowej prowadzenie objęli London Knights w składzie Olivier Philippaerts (BEL) i ogier H&M EXTRA oraz Ben Meher (GBR) i klacz GINGER-BLUE. Obaj zawodnicy pokonali parkur bezbłędnie. Przed kolejnym konkursem GCL czyste konto zachowały także drużyny Valkenswaard United oraz Paris Panthers które dzisiaj zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Scott Brash (GBR) startujący na hanowerskim wałachu HELLO SHELBY. Czas jaki uzyskali zwycięzcy to 59,19s. Drugie miejsce zajął Douglas Lindelöw (SWE) razem z oldenburskim wałachem CHELDON (0 pkt/60,94s). Trzeci indywidualnie był Henrik von Eckermann startujący na klaczy GLAMOUR GIRL (0 pkt/ 61,13s).

Wyniki TUTAJ

Hubside Jumping CSI5* St.Tropez – Grimaud (FRA)

Konkursy w St.Tropez jak dotąd kończą się bardzo szczęśliwie dla reprezentantów gospodarzy. Wczorajsze dwa konkursy zaliczane do LR wygrał Julien Epaillard na koniach USUAL SUSPECT D’AUGE oraz SOLERO MS. W dzisiejszym konkursie 155 cm LR wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy reprezentujący Francję. Najszybsza w rozgrywce była Marie Demonte. W konkursie zwyciężyła dosiadając belgijskiego ogiera MANCHESTER. Na miejscu drugim uplasował się Edward Levy z klaczą REBECA LS. Trzecią lokatę zajął Simon Delestre startujący na holsztyńskim wałacha CHESALL ZIMEQUEST.

Pasmo zwycięstw Francuzów przerwał Włoch Emanuele Gaudiano. Ten zawodnik triumfował w piątkowym konkursie zwykłym 150 cm LR. Parkur pokonał bezbłędnie i w najkrótszym czasie dosiadając belgijskiego wałacha NIKOLAJ DE MUSIC. Miejsce drugie ponownie zajął Edward Levy (FRA). Zawodnik tym razem startował na klaczy rasy SF CONFIDENCE D’ASS. Na miejscu trzecim konkurs ukończył Francois Jr Mathy (BEL) dosiadający ogiera CASANOVA DE L’HERSE.