Drugi dzień zmagań podczas HMP i HPP w ujeżdżeniu za nami. Po II półfinałach kategorii młodzieżowych i HPP, nastąpiły tylko niewielkie zmiany w tabelach, a liderzy pozostali ci sami. Pierwszy półfinał HMP Seniorów wygrał Mateusz Cichoń.

W piątek na czworobok wyjechali zawodnicy HMP Seniorów. Tu pary prezentują się na poziomie Dużej Rundy, wykonując wszystkie elementy z konkursów Grand Prix. W tej kategorii oglądamy 12 par. W I półfinale najlepiej zaprezentował się Mateusz Cichoń startujący na hanowerskim wałachu HERTZREGENT. Zwycięski przejazd sędziowie ocenili na 67,080%. Poziom w czołówce jest jednak w tym roku bardzo wyrównany. Na miejscu drugim uplasowała się Olga Safronova. Zawodniczka startuje na oldenburskim wałachu SANDRO D AMOUR. W I półfinale para uzyskała 66,860%. Trzecie miejsce dzisiaj wywalczyła Karolina Mazurek, której przejazd na wałachu rasy SP LIDER oceniono na 65,820%.

W kategoriach młodzieżowych amazonki utrzymały prowadzenie po dzisiejszych zwycięstwach w II półfinałach, ale na kolejnych miejscach nastąpiły pewne przetasowania. W kategorii Młodych Jeźdźców drugie zwycięstwo odniosła Maria Stelmaszyk startująca na hanowerskim wałachu DESPACITO 18. Wynik 67,421% dał jej zdecydowane prowadzenie w tabeli ogólnej. Na miejscu drugim plasuje się Alicja Stępień dosiadająca hanowerskiej klaczy ECLECTICA, która dzisiaj uzyskała 61,842%. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Wiktoria Nabakowska startująca na wałachu rasy KWPN JARANDER. Zawodniczka zajęła też 3 miejsce w II półfinale, z wynikiem 55,763%.

Prowadzenie w kategorii Juniorów utrzymuje Natalia Plata startująca na hanowerskim wałachu DOLCETTO. II półfinał zawodniczka wygrała z wynikiem 69,550%. Również drugie miejsce udało się zachować Weronice Usiądek, która dzisiaj na MR.DESPO była trzecia. W tym przejeździe uzyskała wynik 64,549%. Awans na miejsce trzecie w tabeli odnotowała Aleksandra Błachno. Dzisiejszy przejazd zawodniczki na holsztyńskim wałachu TRAVENORT'S DIABOLO sędziowie ocenili na 66,577%, co dało drugie miejsce w konkursie.

Niepokonana w II półfinale HMP Dzieci okazała się też Zofia Kaczmarek. Zawodniczka umocniła pozycję liderki swoim dzisiejszym przejazdem na klaczy LADY LEGENDE, w którym uzyskała 78,215%. Miejsce drugie utrzymała Aleksandra Rozesłańska, która razem z oldenburską klaczą CHANTAL M, była dzisiaj trzecia (69,625%). Na miejsce trzecie w tabeli awansowała Julianna Przybyła. Jej przejazd na wałachu rasy SP FOTON oceniono dzisiaj na 72,465%, co zapewniło drugie miejsce w konkursie.

Drobne zmiany oglądamy też w tabeli HPP Seniorów. Prowadzenie utrzymała Anna Grygier Wójtowicz, która dzisiaj na wałachu rasy SP SHADOW wygrała z wynkiem 69,289%. Miejsce drugie w II półfinale zajęła Natalia Badura startująca na wałachu rasy SP MARCO. Wynik 69,079% dał jej też awans na drugą pozycję w tabeli. Na miejscu trzecim uplasowała się dzisiaj Teresa Tomaszewska na oldenburskiej klaczy BELLE COUTURE M i takie też miejsce zawodniczka zajmuje w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy przejazd pary oceniono na 67,447%.